sobota, 3 czerwca, 2023
Strona główna Tagi 25 lat wolności

Tag: 25 lat wolności

Czas nadziei, czas lęku

„Trwa przeszukiwanie obiektów Silesia City Center, Urzędu Celnego, Izby Skarbowej, IPN, Prokuratury Okręgowej, UOKiK oraz regionalnych oddziałów TVP, GDDKiA w Katowicach. Powodem jest alarm bombowy. W Warszawie informację o podłożeniu niebezpiecznych materiałów otrzymały m.in. ministerstwa, centra handlowe, prokuratury: w sumie 39 instytucji i placówek. Alarmy bombowe miały miejsce również na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i Opolszczyźnie” – przeczytałem ku wielkiemu zdziwieniu i częściowemu przerażeniu na stronach Onet-u 30 bm. Wcześniej udaremniono wybuch ładunku we wrocławskim autobusie oraz zapobieżono podłożeniu takowego na posterunku policji w stolicy.

Zaledwie cztery miesiące do Srebrnego Jubileuszu samorządności

Jedynie cztery miesiące dzielą nas do wielkiego jubileusz polskiej demokracji tj. od 25. rocznicy odrodzenia samorządu terytorialnego w Polsce. To nie tylko najbardziej udana polska reforma ustrojowa, ale również system władzy publicznej nam najbliższej. Zapraszam do dyskusji na sposobami i możliwościami uhonorowania jubileuszu polskiej samorządności. Nade wszystko należy pamiętać o współtwórcach demokracji lokalne!

Spotkanie Komitetów Obywatelskich „Solidarność” w woj. słupskim

17 czerwca w Sali Rycerskiej Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku odbędzie się spotkanie członków i współpracowników Komitetów Obywatelskich "Solidarność" w dawnym województwie słupskim.

Zgoda dla polskiej racji stanu

4 czerwca tego roku Polska na krótko znalazła się w centrum uwagi światowej opinii publicznej. Prezydent USA B. Obama wyraził szacunek i uznanie współtwórcom polskiej wolności sprzed 25 lat. Prezydent RP B. Komorowski i premier D. Tusk reprezentowali nas na najwyższym poziomie. Dlaczego jednak w tym dziele zabrakło uczestnika tamtych wydarzeń a dziś lidera opozycji - J. Kaczyńskiego?

Sukcesy i porażki 25 lat wolności

Dobrze się stało, że podjęto dyskusję nad sukcesami i porażkami minionych 25 lat wolności. Po stronie sukcesów respondenci wymieniali na pierwszym miejscu swobodę podróżowania a na drugim miejscu wejście Polski do Unii Europejskiej. Z kolei po stronie negatywów wymieniono likwidację wielu zakładów pracy i gałęzi przemysłu oraz niskie zarobki. Z pewnością nad tym bilansem warto dyskutować.

25 lat wolności

To dobrze, że prezydent B. Komorowski postanowił uznać 4 czerwca każdego roku jako datę symbolizującą zasadniczy przełom w powojennej historii Polski i radośnie ten dzień świętować. Nie wszystkim się to oczywiście podoba.
2,137FaniLubię
304ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Z Gdańska do Kartuz i Kościerzyny pociągiem hybrydowym. Samorząd województwa kupi...

Prawie 128 mln zł kosztować będą cztery dwunapędowe pociągi, które zakupi samorząd województwa pomorskiego. Napęd elektryczny i spalinowy pozwoli na łatwiejszą podróż i wyeliminuje...