fot. MOPR Słupsk

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oddali krew. To odpowiedź Ośrodka na jej dramatyczny brak w okresie letnim. Na apel Stacji Krwiodawstwa MOPR odpowiedział już po raz trzeci.

fot. MOPR Słupsk
fot. MOPR Słupsk

Problem braku krwi w okresie wakacji jest szeroko nagłaśniany przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku. Stacja wszelkimi sposobami stara się dotrzeć do potencjalnych dawców. W mediach pojawiają się dramatyczne apele o stanie zapasów.

– Po raz kolejny postanowiliśmy zareagować i pomóc, krew jest potrzebna dla ratowania ludzkiego życia – mówi Klaudiusz Dyjas, Dyrektor MOPR.  – Odpowiadamy na apel Stacji, z którą bardzo dobrze i szybko się współpracuje. Z Centrum Krwiodawstwa łatwo jest zorganizować akcję oddawania krwi, do czego gorąco zachęcam słupszczan i inne firmy – dodaje Dyjas.

W akcję 24 czerwca, włączyli się pracownicy większości działów, zespołów pracy socjalnej i placówek działających w strukturach MOPR. Pracownicy w niej uczestniczący otrzymali wcześniej szczegółową instrukcję, jak przygotować organizm do badania i pobierania tej najcenniejszej substancji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.