fot. mopr.slupsk.pl

Ubezpieczajcie swoje mieszkania !!! – Z takim apelem zwracają się pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie do mieszkańców Słupska. Jak sami mówią, to w razie wypadku pomoże szybciej odbudować utracony majątek i powrócić do normalnego życia.

fot. mopr.slupsk.pl
fot. mopr.slupsk.pl

Z apelem do mieszkańców miasta pracownicy MOPR zwracają się po niedawnym pożarze na ul. Kasprowicza, w którym pięcioosobowa rodzina straciła cały swój majątek. Na szczęście nikomu nic się nie stało, natomiast zdarzenie było kolejnym, w którym okazało się, że spalone mieszkanie nie było ubezpieczone. MOPR wypłacił poszkodowanym 1500 zł zasiłku, którzy także otrzymali wsparcie psychologiczne. W zależności od potrzeb i rozwoju sytuacji pogorzelcy mogą liczyć na kolejną pomoc ze strony MOPR.

– Jednak nie mamy ani możliwości prawnych ani finansowych, aby wsparcie z naszej strony w całości odbudowało utracony majątek – mówi Klaudiusz Dyjas, Dyrektor MOPR. – Dlatego apelujemy do mieszkańców Słupska, aby ubezpieczali swoje mieszkania oraz ich wyposażenie, koszt ubezpieczenia jest nieporównywalnie mały do szkód, jakie może wyrządzić zdarzenie takie jak na Kasprowicza – dodaje.

Z ogólnych danych wynika, że koszt ubezpieczenia mieszkania m.in. od pożaru, to kwota około 100-150 zł rocznie. Mimo to, ubezpieczonych mieszkań jest mało, co najczęściej boleśnie okazuje się w przypadku katastrof jak pożar, wybuch gazu czy zalanie wodą. Takich wypadków, w których ludzie tracą cały majątek w ciągu roku jest co najmniej kilka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.