fot. CIO

W dniach 20-24 października firma PBS na zlecenie Centrum Inicjatyw Obywatelskich przeprowadziła sondaż wyborczy dotyczący tegorocznych wyborów samorządowych. Zbigniew Konwiński kandydat PO na prezydenta Słupska pozostawia swoich konkurentów w tyle. W wyborach do Rady Miejskiej najwięcej poparcia uzyskała PO. Sondaż został przeprowadzony na 500-osobowej, reprezentatywnej grupie mieszkańców Słupska

fot. CIO
fot. CIO

– Ankieterzy firmy PBS zapytali o to, kto według respondentów w najbliższych wyborach samorządowych ma największą szansę na objęcie stanowiska prezydenta miasta Słupska. Zaproponowane w sondażu osoby reprezentują partie lub środowiska, które zarejestrowały swoich kandydatów w najbliższych wyborach. Pytania dotyczyły preferencji zarówno w pierwszej jak i w drugiej turze wyborów. We wszystkich wariantach wygrywa Zbigniew Konwiński – mówi Tomasz Keller, pracownik Centrum Inicjatyw Obywatelskich.

Wszystko na to wskazuje, że dojdzie do drugiej tury wyborów prezydenckich w Słupsku. Poniżej prezentujemy wyniki ewentualnych kandydatów w drugiej turze wyborów.

Gdyby Zbigniew Konwinki znalazł się w drugiej turze wyborów z Andrzejem Twardowskim, poseł Platformy Obywatelskiej wygrałby z Andrzejem Twardowskim 50,6 % do 20,4 %.

Drugi wariant ukazuje Zbigniewa Konwińskiego z Robertem Kujawskim. W takiej konfiguracji poseł PO może liczyć na poparcie 52,7% głosujących. Z kolei Robert Kujawski cieszy się poparciem 20,9 % głosujących.

fot. CIO
fot. CIO

Kolejny wykres sondażu ukazuję walkę Zbigniewa Konwińskiego z Robertem Biedroniem. W tym sondażu poseł Konwiński cieszy się poparciem 52,2 %, natomiast poseł Biedroń uzyskałby 21,1 %.

Gdyby Zbigniew Konwiński w drugiej turze wyborów zmieżył się z Andrzejem Kaczmarczykiem, wygrałby z wynikiem 49,9 %. Andzrej Kaczmarczyk otrzymałby 26,0 % poparcia.

fot. CIO
fot. CIO

– Dodatkowo zadaliśmy pytanie o wybór słupszczan/ek dotyczący partii i komitetów w wyborach do Rady Miejskiej. Ankietowani mogli wskazywać spośród wszystkich zarejestrowanych komitetów wyborczych – mówi Tomasz Keller, pracownik Centum Inicjatyw Obywatelskich.

Najwięcej głosów uzyskałby KW Platforma Obywatelska RP z wynikiem 26,8 %. Drugie miejsce zająłby KW Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 14,0 %. Trzeci wynik zająłby KW Wyborców Roberta Biedronia „Nareszcie Zmiana” z wynikiem 9,8 %.

fot. CIO
fot. CIO

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.