sobota, 3 czerwca, 2023
Strona główna Tagi Wybory samorządowe 2014

Tag: wybory samorządowe 2014

Czarny koń wyborów w Słupsku. Robert Biedroń prezydentem

Poseł Robert Biedroń wygrał wyścig o prezydenturę w Słupsku pokonując tym samym posła Zbigniewa Konwińskiego. W II turze na posła z Twojego Ruchu zagłosowało prawie 60 % biorących udział w głosowaniu słupszczan.

W powiecie słupskim koalicja PO z PSL. Starostą będzie Kołodziejski

Jak poinformowały władze lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego w powiecie słupskim stworzą koalicje. Wczoraj doszło do podpisania umowy koalicyjnej. W nowej kadencji koalicja liczy 11 radnych z 21. Starostą zostanie Zdzisław Kołodziejski z PSL, wicestarostą Rafał Konon z PO.

Konwiński, Twardowski i Kujawski zawarli porozumienie

Tuż przed niedzielną II turą wyborów w Słupsku doszło do formalnego porozumienia w Radzie Miejskiej w Słupsku. PO, PIS oraz Słupskie Porozumienie Obywatelskie będą stanowić większość w radzie, bo razem wszystkie komitety mają 20 radnych na 23.

Marszałek Struk: zagłosujcie na Konwińskiego

Marszałek województwa Pomorskiego, Mieczysław Struk podczas konferencji prasowej apelował do mieszkańców Słupska, aby w najbliższą niedzielę oddali swój głos na Zbigniewa Konwińskiego. Jak podkreśla marszałek, tylko człowiek, który urodził się w Słupku i zna to miasto może od razu przystąpić do współpracy z zarządem województwa.

Oficjalne wyniki. W drugiej turze jednak Konwiński z Biedroniem

Po zliczeniu wszystkich głosów, w drugiej turze wyborów prezydenckich w Słupsku, spotkają się poseł Zbigniew Konwiński oraz poseł Robert Biedroń. To już są oficjalne wyniki.

W Słupsku II tura wyborów. O fotel prezydenta powalczą Konwiński i...

Jak poinformowała Miejska Komisja Wyborcza w Słupsku, po podsumowaniu wyników z 45 obwodowych komisji do drugiej tury wejdą Zbigniew Konwiński oraz Robert Kujawski.

Wybory samorządowe 2014

Od godz. 7 rano w niedzielę trwają wybory samorządowe, w których wybierzemy blisko 47 tys. radnych i 2,5 tys. włodarzy. Do zakończenia głosowania o godz. 21 trwa cisza wyborcza.

Studenci zwalniani z zajęć za udział w kampanii wyborczej

Po naszym artykule dotyczącym agitacji na Akademii Pomorskiej zawrzało w lokalnych mediach. Wykorzystywanie wizerunku uczelni państwowej w kampanie wyborcze jest zabronione, ale to nie przeszkadza kandydatom na miejskich radnych, którzy kolportują swoje ulotki na terenie Akademii Pomorskiej.

Wizerunek Akademii Pomorskiej jest wykorzystywany politycznie

Wybory samorządowe odbędą się już w przyszłą niedzielę 16 listopada, każdy komitet wyborczy zabiega o głosy wyborców. Bilbordy wyborcze można spotkać na każdej ulicy i nawet... na Akademii Pomorskiej.

Zbigniew Konwiński wygrywa kolejny sondaż wyborczy

W dniach 20-24 października firma PBS na zlecenie Centrum Inicjatyw Obywatelskich przeprowadziła sondaż wyborczy dotyczący tegorocznych wyborów samorządowych. Zbigniew Konwiński kandydat PO na prezydenta Słupska pozostawia swoich konkurentów w tyle. W wyborach do Rady Miejskiej najwięcej poparcia uzyskała PO. Sondaż został przeprowadzony na 500-osobowej, reprezentatywnej grupie mieszkańców Słupska
2,137FaniLubię
304ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Z Gdańska do Kartuz i Kościerzyny pociągiem hybrydowym. Samorząd województwa kupi...

Prawie 128 mln zł kosztować będą cztery dwunapędowe pociągi, które zakupi samorząd województwa pomorskiego. Napęd elektryczny i spalinowy pozwoli na łatwiejszą podróż i wyeliminuje...