fot. Nana B Agyei / CC / Flickr

DLA KOGO?

Na rynku istnieje wiele ofert, które pozwalają na dogodny dla każdego podział składki przeznaczanej na ochronę życia i inwestowanej w UFK. Unikalna, niedostępna w innych rodzajach ubezpieczeń na życie, możliwość inwestowania w fundusze o różnym profilu ryzyka daje szansę gromadzenia i pomnażania oszczędności. Związane jest to jednak z ponoszeniem ryzyka inwestycyjnego przez ubezpieczającego („na własny rachunek”). Wybór niewłaściwej strategii inwestycyjnej bądź zawirowania na rynkach kapitałowych mogą być przyczyną strat.

Ubezpieczenie z UFK daje Ci możliwość regularnego oszczędzania na przyszłą emeryturę, na cele mieszkaniowe oraz na zabezpieczenie przyszłości dzieci. Pieniądze ze składek inwestowane są na rynku kapitałowym poprzez fundusze o różnym profilu ryzyka. Według najprostszego podziału mogą to być fundusze akcyjne, zrównoważone, obligacyjne i pieniężne, powiązane zarówno z rynkiem krajowym, jak i zagranicznym. Charakter funduszy oraz związane z nimi ryzyko inwestycyjne są dokładnie opisane w regulaminach UFK dołączanych do umowy ubezpieczenia.

fot.  Nana B Agyei / CC / Flickr
fot. Nana B Agyei / CC / Flickr

Uwaga! Ubezpieczenie na życie z UFK przeznaczone jest dla osób, które zamierzają oszczędzać długoterminowo, np. na cele emerytalne. Ze względu na konstrukcję ubezpieczenia oraz wybór rodzaju funduszu zazwyczaj można wskazać tzw. minimalny rekomendowany okres ubezpieczenia, np. 10 lat. Wcześniejsze niż rekomendowane wycofanie środków może oznaczać niemożność osiągnięcia założonych celów inwestycyjnych, albo nawet stratę.

CO MOŻESZ UBEZPIECZYĆ?

Polisa prowadzona jest razem z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym, w ramach którego są gromadzone i inwestowane składki na zasadach określonych w OWU. Możesz wybrać spośród wielu ubezpieczeń dodatkowych chroniących przed różnymi ryzykami, takimi jak: choroba, niezdolność do pracy, niepełnosprawność i wiele innych.

OD CZEGO CHRONI?

Ochrona ubezpieczeniowa dotyczy śmierci ubezpieczonego, ale ubezpieczenie może mieć przede wszystkim charakter oszczędnościowy. Ustalona część składki jest przekazywana do wybranego funduszu lub wybranych funduszy. Klienci korzystający z ubezpieczenia nie płacą podatku od zysków kapitałowych (tzw. podatku Belki) w całym okresie ubezpieczenia pomimo możliwości przeniesienia środków pieniężnych między funduszami. Podatek ten jest naliczany i potrącany jedynie w momencie częściowej lub całkowitej wypłaty środków z funduszy.

SKŁADKA

W zależności od Twoich potrzeb składka może być opłacana regularnie lub jednorazowo. Część składki jest przeznaczana na pokrycie opłat związanych z ryzykiem (np. śmierci) ponoszonym przez zakład ubezpieczeń. Pozostałe środki zgodnie z Twoją dyspozycją są lokowane w wybrane ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe. Zawsze istnieje możliwość dokonania dodatkowej wpłaty na UFK w momencie pojawienia się dodatkowych wolnych środków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.