niedziela, 3 lipca, 2022
Strona główna Tagi Polska Izba Ubezpieczeń

Tag: Polska Izba Ubezpieczeń

Wyjazd samochodem za granicę

Gdy wyjeżdżamy za granicę, zawsze powinniśmy zabrać ze sobą następujące dokumenty: prawo jazdy (w niektórych krajach spoza Unii Europejskiej konieczne jest posiadanie międzynarodowego prawa jazdy); paszport lub dowód osobisty; dowód rejestracyjny pojazdu; potwierdzenie ubezpieczenia OC; wspólne oświadczenie o zdarzeniu drogowym, w wersji polsko-angielskiej, najlepiej w dwóch egzemplarzach (dostępne na www.piu.org.pl); umowę ubezpieczenia autocasco oraz umowę assistance. Jeśli nie masz autocasco ani assistance, zalecamy wykupienie tych polis. Bez takiej ochrony naprawa auta za granicą lub pomoc assistance w podróży będzie znacznie utrudniona, np. ze względu na nieznajomość przepisów prawa lokalnego, barierę językową itp.

Pracowniczy program emerytalny (PPE)

Jeżeli jesteś pracownikiem firmy, w której zorganizowano pracowniczy program emerytalny, to możesz do niego dołączyć. PPE to grupowe oszczędzanie na przyszłą emeryturę w ramach tzw. III filara systemu emerytalnego.

Ubezpieczenie OC posiadacza pojazdu

Jeżeli jesteś właścicielem pojazdu (auta, ale też motocykla, skutera lub quada), to masz obowiązek wykupić ubezpieczenie OC posiadacza pojazdu.

Ubezpieczenie na życie i dożycie

Jeżeli poszukujesz ochrony z gwarancją wypłaty świadczenia, pod warunkiem dożycia zakończenia ubezpieczenia i chcesz opłacać składki tylko przez określony czas, to ubezpieczenie jest dla Ciebie. Ubezpieczyć możesz swoje życie bądź zdrowie. Możesz również rozszerzyć zakres umowy podstawowej o umowy dodatkowe.

Ubezpieczenie NNW i kosztów leczenia za granicą

Ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) i kosztów leczenia za granicą (KL) przyda się szczególnie osobom, które wyjeżdżają za granicę na własną rękę. O tym ubezpieczeniu powinni też pomyśleć pracodawcy wysyłający w podróż służbową swoich pracowników. Zobowiązany do wykupienia takiej polisy jest natomiast przedsiębiorca organizujący imprezy turystyczne za granicą. Obejmują one wtedy osoby uczestniczące w tego typu wydarzeniach. Obowiązek ten wynika ściśle z przepisów prawa.

Ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym

Jeżeli szukasz ubezpieczenia na życie z opcją regularnego oszczędzania, to ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym (UFK) jest dla Ciebie.

Wyjeżdżamy na wakacje – jak chronić mieszkanie?

W okresie wakacyjnym ubezpieczyciele otrzymują od klientów wiele pytań, związanych z ubezpieczeniem mieszkania. Często wydaje się nam, że o ubezpieczenie mieszkania zadbać powinniśmy wyłącznie na czas wakacyjnej nieobecności. Tymczasem ochrona taka powinna trwać cały rok.
2,137FaniLubię
304ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Pomorski gryf w nowej odsłonie

Nowocześniejszy, bardziej graficzny, pełen przestrzeni  i światła – tak wygląda nowy logotyp województwa pomorskiego. Przygotowana przez ASP księga identyfikacji wizualnej oparta jest na herbie...