święto niepodległości

Najnowsze artykuły oznaczone tagiem 'święto niepodległości':
Inauguracja obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości na Pomorzu
Inauguracja obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości na Pomorzu
Samorządowcy z Pomorza podpisali specjalną deklarację dotyczącą organizacji uroczystych obchodów stulecia Niepodległości Polski. Przez najbliższy rok różnorodne wydarzenia przypominać będą o pomorskiej drodze do Niepodległej.
Na deskach
Na deskach
Tegoroczne święto odzyskania niepodległości przed 98 laty będę obchodził w minorowym nastroju mimo, że wybieram się z tej okazji na górską wędrówkę w trzypokoleniowym składzie. Powinno być radośnie i optymistycznie, a jest smutnawo i dosyć żałośnie.
Święto Niepodległości w Zapceniu na Gochach
Święto Niepodległości w Zapceniu na Gochach
Tegoroczne Gminne Obchody Święta Niepodległości - 11 listopada 2014 – odbyły się w kościele parafialnym pw. Chrystusa Króla w Zapceniu.
Nasza Niepodległa
Nasza Niepodległa
11 marszów niepodległościowych w stolicy. W wielu innych miastach kraju różnie obchodzono to święto. Raczej radośnie. 11 listopada tego roku to już 95-ta rocznica odrodzenia Polski po 123 latach niewoli i po 146-ciu od początku rozpadu I Rzeczpospolitej. Warto pamiętać o takich zdarzeniach, gdyż historia jest w dużym stopniu nauczycielką życia. I nie tylko wówczas gdy świętuje się chwile radosne, ale także wówczas gdy nie gubi się z pola widzenia przyczyn z powodu których, w tym przypadku Polska, zniknęła z mapy świata.
Święto Niepodległości w Słupsku. Program uroczystości
Święto Niepodległości w Słupsku. Program uroczystości
Miejski Komitet Obchodów Świąt Państwowych i Rocznic Historycznych zaprasza wszystkich słupszczan do wspólnego świętowania 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości .
Obchody Święta Niepodległości w wejherowskim Muzeum
Obchody Święta Niepodległości w wejherowskim Muzeum
Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie 11 listopada zaprasza na uroczyste obchody Święta Niepodległości. Wstęp wolny.
Święto Niepodległości w Lęborku [ZDJĘCIA]
Święto Niepodległości w Lęborku [ZDJĘCIA]
Inaczej niż zazwyczaj, bo aż przez trzy dni trwały w Lęborku obchody Święta Niepodległości. Lokalne władze zorganizowały szereg wydarzeń dla mieszkańców.
Parada Niepodległości oczyma młodych
Parada Niepodległości oczyma młodych
Są radośni, kolorowi, uśmiechnięci. Z dumą kroczą ulicami Gdańska. Zobacz fotorelację z obchodów Narodowego Święta Niepodległości z perspektywy młodzieży Gimnazjum nr 2 im. Jana Heweliusza w Gdańsku.
Świętowanie
Świętowanie
Kiedy przed n-dziesięciu laty brałem ślub właśnie 11 listopada do mojej świadomości nie dotarło wówczas, że ów dzień to właśnie dzień odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. W czasie PRL-u chciano zapomnieć o tym dniu. A był to jeszcze czas kiedy nawet prezydent Komorowski, jako młodzieniec, nie manifestował jeszcze na ówczesnym Placu Zwycięstwa, a dzisiejszym Placu Piłsudskiego w stolicy. A więc żeniłem się w dniu Niepodległości na co wtedy w ogóle nie zwracałem uwagi. Takie to były czasy. Dzisiaj co innego. Mamy dzień wolny od pracy. Mój zięć Marcin cieszy się, że ma imieniny w tak podniosłą rocznicę, a moja najmłodsza latorośl przypomina mi, abym wywiesił flagę (okazuje się, że z pamięcią historyczną młodzieży i dzieci nie jest tak najgorzej).
Gdyńskie Urodziny Niepodległej
Gdyńskie Urodziny Niepodległej
Patriotyczna, wzruszająca, a jednocześnie radosna, rodzinna atmosfera i tłumy mieszkańców na tradycyjnej trasie kolorowej parady 11 listopada - Gdynia świętuje odzyskanie przez Polskę niepodległości.
Najnowsze artykuły

W Gminie Linia uczniowie strajkowali w obronie języka polskiego. Teraz upamiętniono ich odwagę
Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski na kolędę kaszubską
Rozpoczął się nowy rok akademicki 2019/2020 na Uniwersytecie Gdańskim. Uczelnia świętuje jubileusz 50-lecia
Sopot zwyciężył w Rankingu Samorządów 2019
Lęborscy harcerze oddali hołd polskim spadochroniarzom poległym pod Arnhem
Policjanci zlikwidowali „dziuplę” samochodową na Kaszubach
Uroczysta gala podsumowująca 3. Międzyszkolny Konkurs ,,MŁODZI DLA DEMOKRACJI’’
LCK Fregata zaprasza na Danfoss Kino Letnie w Lęborku

Najnowsze komentarze