fot. Sławomir Łukaszuk

Inaczej niż zazwyczaj, bo aż przez trzy dni trwały w Lęborku obchody Święta Niepodległości. Lokalne władze zorganizowały szereg wydarzeń dla mieszkańców.

fot. Sławomir Łukaszuk

W piątek 9 listopada lęborczanie mogli uczestniczyć w otwartych wykładach i projekcjach filmów dotyczących odzyskania przez Polskę niepodległości. Patriotyczny koncert zorganizowała także Orkiestra Dęta Ziemia Lęborska. W sobotę na Placu Pokoju zorganizowano plenerowy „Dzień Służb Mundurowych”, podczas którego prezentowano sprzęt i działania straży pożarnej, policji, wojska, straży granicznej oraz pokazy grup rekonstrukcyjnych – rzymskiego legionu i lęborskich rycerzy. Wieczorem złożono kwiaty pod tablicą Polskiej Rady Ludowej, która działała na terenie Ziemi Lęborskiej po 1918r.

Główne uroczystości w niedzielę 11 listopada rozpoczęto mszą świętą w Sanktuarium św. Jakuba Ap. Później przemaszerowano pod Obelisk Niepodległości gdzie odbyły się historyczne inscenizacje młodzieży szkolnej, a także złożenie kwiatów przez miejskie delegacje i mieszkańców. Na koniec, Lęborskie Centrum Kultury zaprosiło mieszkańców do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych w kinie Fregata.

Galeria

fot. ŁukaszH

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.