poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona główna Tagi święto niepodległości

Tag: święto niepodległości

Krzesimir Dębski, gęsina i przyjaciele

Koncert z udziałem światowej sławy artystów i największy w północnej Polsce festiwal gęsiny – niezwykle atrakcyjnie zapowiada się tegoroczne kilkudniowe Święto Niepodległości w gminie...

Inauguracja obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości na Pomorzu

Samorządowcy z Pomorza podpisali specjalną deklarację dotyczącą organizacji uroczystych obchodów stulecia Niepodległości Polski. Przez najbliższy rok różnorodne wydarzenia przypominać będą o pomorskiej drodze do Niepodległej.

Na deskach

Tegoroczne święto odzyskania niepodległości przed 98 laty będę obchodził w minorowym nastroju mimo, że wybieram się z tej okazji na górską wędrówkę w trzypokoleniowym składzie. Powinno być radośnie i optymistycznie, a jest smutnawo i dosyć żałośnie.

Święto Niepodległości w Zapceniu na Gochach

Tegoroczne Gminne Obchody Święta Niepodległości - 11 listopada 2014 – odbyły się w kościele parafialnym pw. Chrystusa Króla w Zapceniu.

Nasza Niepodległa

11 marszów niepodległościowych w stolicy. W wielu innych miastach kraju różnie obchodzono to święto. Raczej radośnie. 11 listopada tego roku to już 95-ta rocznica odrodzenia Polski po 123 latach niewoli i po 146-ciu od początku rozpadu I Rzeczpospolitej. Warto pamiętać o takich zdarzeniach, gdyż historia jest w dużym stopniu nauczycielką życia. I nie tylko wówczas gdy świętuje się chwile radosne, ale także wówczas gdy nie gubi się z pola widzenia przyczyn z powodu których, w tym przypadku Polska, zniknęła z mapy świata.

Święto Niepodległości w Słupsku. Program uroczystości

Miejski Komitet Obchodów Świąt Państwowych i Rocznic Historycznych zaprasza wszystkich słupszczan do wspólnego świętowania 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości .

Obchody Święta Niepodległości w wejherowskim Muzeum

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie 11 listopada zaprasza na uroczyste obchody Święta Niepodległości. Wstęp wolny.

Święto Niepodległości w Lęborku [ZDJĘCIA]

Inaczej niż zazwyczaj, bo aż przez trzy dni trwały w Lęborku obchody Święta Niepodległości. Lokalne władze zorganizowały szereg wydarzeń dla mieszkańców.

Parada Niepodległości oczyma młodych

Są radośni, kolorowi, uśmiechnięci. Z dumą kroczą ulicami Gdańska. Zobacz fotorelację z obchodów Narodowego Święta Niepodległości z perspektywy młodzieży Gimnazjum nr 2 im. Jana Heweliusza w Gdańsku.

Świętowanie

Kiedy przed n-dziesięciu laty brałem ślub właśnie 11 listopada do mojej świadomości nie dotarło wówczas, że ów dzień to właśnie dzień odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. W czasie PRL-u chciano zapomnieć o tym dniu. A był to jeszcze czas kiedy nawet prezydent Komorowski, jako młodzieniec, nie manifestował jeszcze na ówczesnym Placu Zwycięstwa, a dzisiejszym Placu Piłsudskiego w stolicy. A więc żeniłem się w dniu Niepodległości na co wtedy w ogóle nie zwracałem uwagi. Takie to były czasy. Dzisiaj co innego. Mamy dzień wolny od pracy. Mój zięć Marcin cieszy się, że ma imieniny w tak podniosłą rocznicę, a moja najmłodsza latorośl przypomina mi, abym wywiesił flagę (okazuje się, że z pamięcią historyczną młodzieży i dzieci nie jest tak najgorzej).
2,137FaniLubię
303ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Trzecie wydanie „Felix Cassubia”. Świąteczna płyta z kolędami kaszubskimi

„Felix Cassubia” - zbiór najpiękniejszych kolęd w nowej odsłonie. Właśnie ukazało się trzecie wydanie najpiękniejszych, profesjonalnie zaaranżowanych i nagranych w Studiu im. Czesława Niemena...