Koncert z udziałem światowej sławy artystów i największy w północnej Polsce festiwal gęsiny – niezwykle atrakcyjnie zapowiada się tegoroczne kilkudniowe Święto Niepodległości w gminie Słupsk.

Obchody 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczną się 11 listopada o godzinie 10:00 mszą świętą w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Jezierzycach. Po niej przy akompaniamencie Gminnej Orkiestry Dętej uczestnicy przejdą do hali widowiskowo-sportowej, gdzie o godzinie 11:11 odbędzie się niezwykły koncert. Pieśni związane z walką o wolność i niepodległość zaprezentują artyści światowej sławy: Krzesimir Dębski, kompozytor, dyrygent, skrzypek jazzowy, pianista, aranżer i producent muzyczny oraz śpiewacy Maria Malinowska – sopran, Kamil Pękala – baryton, a także zespoły Zagan Acoustic i Artis. Krzesimir Dębski jako lider oraz solista jazzowego zespołu String Connection koncertował w całej niemal Europie, a także w USA i Kanadzie.   

To nie koniec atrakcji, gdyż w kolejne dni – 13 i 14 listopada, organizatorzy zapraszają do Swołowa, gdzie na terenie Zagrody nr 15 odbędzie się największy w północnej Polsce Festiwal Gęsiny „Na św. Marcina najlepsza pomorska gęsina”.

Przez ostatnie lata w Swołowie udało nam się zbudować tradycję rodzinnego obchodzenia Narodowego Święta Niepodległości. Nieodłączną częścią świętowania są domowe spotkania przy stole i podawana podczas nich gęsina. Nasze wydarzenie to okazja do wspólnego celebrowania rocznicy odzyskania niepodległości, radośnie oraz z dumą, w otoczeniu najbliższych i przyjaciół – mówi Barbara Dykier, Wójt Gminy Słupsk.

Podczas Festiwalu będzie można posmakować potraw z gęsi:  okrasy, pierogów i kartaczy z gęsiną, smalcu, gęsi pieczonych, półgęsek wędzonych na zimno, galaret, pasztetów, zup na gęsinie: czerniny, brukwianki, kapuśniaku. Na jarmarku będą dostępne także inne produkty wiejskie z okolicy oraz miejscowe rękodzieło.

Wydarzenie odbędzie się zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi. Obowiązuje pomiar temperatury i maseczki.

Szczegóły dotyczące wydarzeń/regulaminy i informacje: www.kultura.slupsk.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.