25 lat wolności

Najnowsze artykuły oznaczone tagiem '25 lat wolności':
Czas nadziei, czas lęku
Czas nadziei, czas lęku
„Trwa przeszukiwanie obiektów Silesia City Center, Urzędu Celnego, Izby Skarbowej, IPN, Prokuratury Okręgowej, UOKiK oraz regionalnych oddziałów TVP, GDDKiA w Katowicach. Powodem jest alarm bombowy. W Warszawie informację o podłożeniu niebezpiecznych materiałów otrzymały m.in. ministerstwa, centra handlowe, prokuratury: w sumie 39 instytucji i placówek. Alarmy bombowe miały miejsce również na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i Opolszczyźnie” – przeczytałem ku wielkiemu zdziwieniu i częściowemu przerażeniu na stronach Onet-u 30 bm. Wcześniej udaremniono wybuch ładunku we wrocławskim autobusie oraz zapobieżono podłożeniu takowego na posterunku policji w stolicy.
Zaledwie cztery miesiące do Srebrnego Jubileuszu samorządności
Zaledwie cztery miesiące do Srebrnego Jubileuszu samorządności
Jedynie cztery miesiące dzielą nas do wielkiego jubileusz polskiej demokracji tj. od 25. rocznicy odrodzenia samorządu terytorialnego w Polsce. To nie tylko najbardziej udana polska reforma ustrojowa, ale również system władzy publicznej nam najbliższej. Zapraszam do dyskusji na sposobami i możliwościami uhonorowania jubileuszu polskiej samorządności. Nade wszystko należy pamiętać o współtwórcach demokracji lokalne!
Spotkanie Komitetów Obywatelskich „Solidarność” w woj. słupskim
Spotkanie Komitetów Obywatelskich „Solidarność” w woj. słupskim
17 czerwca w Sali Rycerskiej Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku odbędzie się spotkanie członków i współpracowników Komitetów Obywatelskich "Solidarność" w dawnym województwie słupskim.
Zgoda dla polskiej racji stanu
Zgoda dla polskiej racji stanu
4 czerwca tego roku Polska na krótko znalazła się w centrum uwagi światowej opinii publicznej. Prezydent USA B. Obama wyraził szacunek i uznanie współtwórcom polskiej wolności sprzed 25 lat. Prezydent RP B. Komorowski i premier D. Tusk reprezentowali nas na najwyższym poziomie. Dlaczego jednak w tym dziele zabrakło uczestnika tamtych wydarzeń a dziś lidera opozycji - J. Kaczyńskiego?
Sukcesy i porażki 25 lat wolności
Sukcesy i porażki 25 lat wolności
Dobrze się stało, że podjęto dyskusję nad sukcesami i porażkami minionych 25 lat wolności. Po stronie sukcesów respondenci wymieniali na pierwszym miejscu swobodę podróżowania a na drugim miejscu wejście Polski do Unii Europejskiej. Z kolei po stronie negatywów wymieniono likwidację wielu zakładów pracy i gałęzi przemysłu oraz niskie zarobki. Z pewnością nad tym bilansem warto dyskutować.
25 lat wolności
25 lat wolności
To dobrze, że prezydent B. Komorowski postanowił uznać 4 czerwca każdego roku jako datę symbolizującą zasadniczy przełom w powojennej historii Polski i radośnie ten dzień świętować. Nie wszystkim się to oczywiście podoba.
Najnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze