Słupski MOPR: ubezpiecz mieszkanie!

19 marca 2015r. | Drukuj

Ubezpieczajcie swoje mieszkania !!! – Z takim apelem zwracają się pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie do mieszkańców Słupska. Jak sami mówią, to w razie wypadku pomoże szybciej odbudować utracony majątek i powrócić do normalnego życia.

fot. mopr.slupsk.pl

fot. mopr.slupsk.pl

Z apelem do mieszkańców miasta pracownicy MOPR zwracają się po niedawnym pożarze na ul. Kasprowicza, w którym pięcioosobowa rodzina straciła cały swój majątek. Na szczęście nikomu nic się nie stało, natomiast zdarzenie było kolejnym, w którym okazało się, że spalone mieszkanie nie było ubezpieczone. MOPR wypłacił poszkodowanym 1500 zł zasiłku, którzy także otrzymali wsparcie psychologiczne. W zależności od potrzeb i rozwoju sytuacji pogorzelcy mogą liczyć na kolejną pomoc ze strony MOPR.

– Jednak nie mamy ani możliwości prawnych ani finansowych, aby wsparcie z naszej strony w całości odbudowało utracony majątek – mówi Klaudiusz Dyjas, Dyrektor MOPR. – Dlatego apelujemy do mieszkańców Słupska, aby ubezpieczali swoje mieszkania oraz ich wyposażenie, koszt ubezpieczenia jest nieporównywalnie mały do szkód, jakie może wyrządzić zdarzenie takie jak na Kasprowicza – dodaje.

Z ogólnych danych wynika, że koszt ubezpieczenia mieszkania m.in. od pożaru, to kwota około 100-150 zł rocznie. Mimo to, ubezpieczonych mieszkań jest mało, co najczęściej boleśnie okazuje się w przypadku katastrof jak pożar, wybuch gazu czy zalanie wodą. Takich wypadków, w których ludzie tracą cały majątek w ciągu roku jest co najmniej kilka.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz