niedziela, 3 lipca, 2022
Strona główna Tagi Trocie

Tag: trocie

Wędkarze znowu łowią wielkie trocie i łososie

Setki wędkarzy z całego kraju przyjechało na Pomorze w nadziei na złapanie wielkiej ryby. Pierwszego stycznia rozpoczął się bowiem sezon połowu troci i łososi. Niestety w tym roku z powodu wysokich temperatur wielu wędkarzy będzie mogło jedynie opowiadać o wielkiej rybie.

Groźna choroba dopadła trocie i łososie na Pomorzu

Epidemia wrzodzienicy w pomorskich rzekach. Ichtiolodzy przypuszczają, że śmiertelnym dla ryb wirusem zarażonych jest aż 90 procent troci i łososi. Choroba groźna jest jednak nie tylko dla ryb, ale i ludzi.

Tysiące łososi zarażonych tajemniczą chorobą

Żyjące w rzece Słupi trocie i łososie dziesiątkuje tajemnicza choroba. Ichtiolodzy i wędkarze bezradnie rozkładają ręce. Naukowcy nie znają pochodzenia choroby, ani nie potrafią powstrzymać błyskawicznie rozprzestrzeniającej się epidemii.

Naukowcy zapładniają po swojemu

Pomorscy ichtiolodzy i wędkarze rozpoczęli coroczne sztuczne rozmnażanie troci i łososi. W tym roku z ikry pobranej rybom płynącym w górę pomorskich rzek na tarło, naukowcy chcą wyhodować 600 tysięcy ryb łososiowatych.

Troć wędrowna i łosoś atlantycki pod ochroną

Od początku października do końca grudnia, jak co roku, obowiązuje u nas zakaz połowu troci i łososi (poza połowami morskimi). W tym czasie te piękne i olbrzymie ryby wędrują w górę rzek na tarło.
2,137FaniLubię
304ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Pomorski gryf w nowej odsłonie

Nowocześniejszy, bardziej graficzny, pełen przestrzeni  i światła – tak wygląda nowy logotyp województwa pomorskiego. Przygotowana przez ASP księga identyfikacji wizualnej oparta jest na herbie...