poniedziałek, 20 maja, 2024
Strona główna Tagi Siemirowice

Tag: Siemirowice

VI Gminny Konkurs Wiedzy o Kaszubach „Żëcé na Kaszëbach”

24 października w Klubie Wojskowym w Siemirowicach odbył się VI Gminny Konkurs Wiedzy o Kaszubach.

Awaryjne lądowanie w Siemirowicach. Wzorowe działanie pilota

Wysokim poziomem wyszkolenia i wzorowym działaniem wykazał się pilot 21 Bazy Lotnictwa Taktycznego, który trafnie zareagował na zaistniałe niebezpieczne zdarzenie w powietrzu.

Jak mądrze zadbać o teren wokół jeziora wiedzą w Siemirowicach

Mieszkańcy gminy Cewice oraz turyści zyskali piękne miejsce rekreacyjno – wypoczynkowe nad jeziorem w Siemirowicach. Uroczyste otwarcie terenu połączono z Powitaniem Wakacji.

O rozwój języka kaszubskiego musimy nieustannie dbać

Historia kultury oraz języka kaszubskiego w powiatach lęborskim i słupskim, jego rozwój obecnie oraz pomysły na przyszłość – to główne tematy konferencji zorganizowanej przez Oddział Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego w Cewicach, która odbyła się 15 marca w Klubie Garnizonowym w Siemirowicach.

Drugie miejsce dla strażaków z Siemirowic

W dniach 4-5 września na bazie Szkoły Specjalistów Pożarnictwa w Centrum Szkolenia Logistyki w Grudziądzu po raz trzeci odbyły się zawody pożarnicze wojskowych straży pożarnych na szczeblu Sił Zbrojnych RP. Strażacy z Siemirowic zajęli wysokie, drugie miejsce.

Szczęściarz. Dachował, ale nie doznał żadnych obrażeń

Policjant ruchu drogowego, który przyjechał na wezwanie o wypadku przy drodze z Siemirowic do Przeryte, zastał poważnie uszkodzony samochód leżący na dachu. Pojazd był pusty. Kierowca rozbitego seata przyszedł na miejsce po kilku minutach. Mężczyzna nie doznał żadnych obrażeń. Otrzymał 400 zł mandatu oraz 6 punktów karnych.

Porozumienie w sprawie remontu drogi do Siemirowic

W środę, 13 marca Starosta Lęborski Wiktor Tyburski spotkał się z Wojewodą Pomorskim Ryszardem Stachurskim. Celem wizyty było podpisanie porozumienia w sprawie finansowania przebudowy drogi powiatowej do Siemirowic.

Potężna broń na Kaszubach. Mamy 12 rakiet NSM

Marynarka Wojenna w Siemirowicach odebrała 12 rakiet typu NSM wraz z wyrzutniami i wozami dowodzenia, które mają 200 km zasięgu. Do 2015 roku polska armia ma otrzymać 50 pocisków tego typu. Kontrakt wart jest miliard złotych.

Dzień otwarty w jednostce Siemirowicach

Jutro, 10 sierpnia, na lotnisku Marynarki Wojennej w Siemirowicach odbędzie się uroczysta zbiórka połączona z ceremonią wręczenia sztandaru 44. Bazie Lotnictwa Morskiego.

100 misji ekologicznych Bryz z Siemirowic [ZDJĘCIA]

Ponad 100 misji ekologicznych podczas 8-letniej pracy lotników morskich z Siemirowic. Załogi Bryz spędziły ponad 440 godzin w powietrzu, chroniąc nasze wybrzeże Morza Bałtyckiego.
2,137FaniLubię
303ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Trzecie wydanie „Felix Cassubia”. Świąteczna płyta z kolędami kaszubskimi

„Felix Cassubia” - zbiór najpiękniejszych kolęd w nowej odsłonie. Właśnie ukazało się trzecie wydanie najpiękniejszych, profesjonalnie zaaranżowanych i nagranych w Studiu im. Czesława Niemena...