fot. UG Cewice

Mieszkańcy gminy Cewice oraz turyści zyskali piękne miejsce rekreacyjno – wypoczynkowe nad jeziorem w Siemirowicach. Uroczyste otwarcie terenu połączono z Powitaniem Wakacji.

fot. UG Cewice
fot. UG Cewice

Imprezę rozpoczął blok animacji dla dzieci, który oferował najmłodszym konkury z nagrodami, zabawy oraz atrakcje w postaci dmuchanej zjeżdżalni, placu zabaw i wielkich mydlanych baniek. Następnie przystąpiono do części oficjalnej, którą rozpoczęło uroczyste przecięcie wstęgi – z trzech łodzi ratowniczych dokonali go: Wójt Gminy Cewice Pan Jerzy Pernal, Starosta Lęborski Pan Wiktor Tyburski, Przewodniczący Rady Gminy Cewice Pan Krzysztof Decyk, Przedstawiciele Zarządu Osiedla „Na Skarpie” w Siemirowicach oraz radni z Siemirowic – Pan Jerzy Bańka i Andrzej Kandzorra oraz przedstawiciele Polskiego Związku Wędkarskiego. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Cewice, który opowiedział o przebiegu projektu i podziękował wszystkim zaangażowanym w realizację inwestycji, do podziękowań przyłączyli się również radni z Siemirowic, którzy wręczyli kwiaty i dyplomy osobom związanym z realizacją projektu.

Po części oficjalnej Wójt oraz Dyrektor GCK podsumowali i wręczyli nagrody zwycięzcom zawodów wędkarskich o Pucha Wójta Gminy Cewice oraz konkursu plastycznego dla dzieci. Dużo emocji dostarczył również Rodzinny Turniej Wiedzy „O rybach, wodzie i przyrodzie”, w którym uczestnicy musieli wykazać się wiedzą nt. środowiska przyrodniczego w Gminie Cewice. Nagrodą główną w tej konkurencji był duży ponton rodzinny, więc walka była naprawdę zacięta. W związku z rozpoczynającymi się wakacjami, nie mogło zabraknąć tematu bezpieczeństwa nad wodą. Drużyna WOPR z Siemirowic, przeprowadziła pokaz ratownictwa wodnego, w którym zademonstrowali m.in. ratowanie tonącego. W części artystycznej na scenie pojawiły się dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Siemirowicach, miejscowa grupa muzyczna Sargas, która z sukcesem zadebiutowała w Siemirowickim amfiteatrze oraz zespół Synkopa z koncertem szant. Tuż po zmroku wszyscy udali się na plaże, gdzie mogli podziwiać widowiskowe show – pokaz tańca i manipulacji ogniem w wykonaniu grupy Flagrantis z Pruszcza Gdańskiego. Imprezę zakończyła projekcja filmu familijnego, który został wyświetlony na wielkim ekranie zamontowanym na jeziorem.

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.