niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona główna Tagi Małkowo

Tag: Małkowo

Festiwal kaszubskich filmów zakończony

Zakończył się Festiwal Filmów Kaszubskich i o Kaszubach. Projekcje były w każdy czwartek, od 30 czerwca do 1 września. Nieprzypadkowo na koniec zaplanowano „Blaszany bębenek” w reżyserii Volkera Schondorffa oparty na słynnej – nagrodzonej Nagrodą Nobla – powieści Guntera Grassa.

Nie przegap ostatniego filmu w Małkowie

Zapraszamy na ostatni film tegorocznego Letniego Festiwalu Filmów Kaszubskich i o Kaszubach pt. "Blaszany bębenek", który odbędzie się dzisiaj w Małkowie o godz. 20.00.

Festiwalowa oferta rośnie

Na przedostatnim spotkaniu w ramach Festiwalu Filmów Kaszubskich obie sale Centrum Kulturalno – Sportowego w Małkowie były zapełnione. Przybyła rekordowa liczba około 120 osób.

Dziś kolejne projekcje Letniego Festiwalu

Zapraszamy dziś na kolejne projekcje w ramach Letniego Festiwalu Filmów Kaszubskich i o Kaszubach. Pokazane będą dwa filmy: "Rodnô Mowa" (o 40-leciu konkursu prozy i poezji kaszubskiej, którego finał zawsze jest w Chmielnie) oraz "Testament" w reż. Andrzeja Sipajły z Józefem Roszmanem w roli głównej.

Festiwal w Małkowie: Wzbogacanie tożsamości

Jankowski, Fopke i inni z kaszubskiej wersji „Jezës” gośćmi festiwalu w Małkowie

Hrabia Krokowski o kaszubskich wartościach

„Krokowa – moja miłość” i „Dar Adampola” na Festiwalu Kaszubskich Filmów.

„Remus” – film, który przynosi światło i dumę

Nikt z mieszkańców Małkowa nie przypuszczał, że pomysł z kaszubskimi filmami w tak błyskawicznym tempie przyniesie wsi i jej mieszkańcom rozgłos niemal na całe Kaszuby.

Festiwal w Małkowie: znakomita i rozwojowa idea

Za nami kolejne spotkanie w ramach Letniego Festiwalu Filmów Kaszubskich i o Kaszubach.

Filmowe pielgrzymowanie w Małkowie

Letni Festiwal Filmów Kaszubskich i o Kaszubach wkroczył już w fazę bardzo dojrzałą. Projekt podjęty z dużym animuszem, choć nie bez obaw o frekwencję i dostateczne zbiory filmowe, okazał się strzałem w dziesiątkę.
2,137FaniLubię
303ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Trzecie wydanie „Felix Cassubia”. Świąteczna płyta z kolędami kaszubskimi

„Felix Cassubia” - zbiór najpiękniejszych kolęd w nowej odsłonie. Właśnie ukazało się trzecie wydanie najpiękniejszych, profesjonalnie zaaranżowanych i nagranych w Studiu im. Czesława Niemena...