piątek, 23 lutego, 2024
Strona główna Tagi Kradzież

Tag: kradzież

Metoda „na wnuczka” wciąż na topie

Oszuści posługujący się metodą "na wnuczka" są cały czas aktywni. Policja przestrzega i informuje, aby zwracać szczególną uwagę na telefony, których treść dotyczy "nagłych tarapatów finansowych" najmłodszych członków rodziny bądź znajomych.

Ukradł pieniądze z konta sąsiadki

Policjanci zatrzymali 31 - latka, który ukradł pieniądze z konta bankowego jednej z mieszkanek powiatu nowodworskiego. O kradzieży pieniędzy kobieta poinformowała mundurowych wczoraj rano. Jeszcze tego samego dnia kryminalni zatrzymali stojącego za przestępstwem sąsiada zgłaszającej. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Ukradli wiertło w wartości 20 tys. Zostali złapani

Kara do 5 lat więzienia grozi dwóm mieszkańcom Starogardu Gdańskiego, których zatrzymali miejscowi policjanci. Schwytani przez funkcjonariuszy przestępcy ukradli specjalistyczne wiertło o wartości 20 tys. zł. Mundurowi odzyskali utracone mienie, a sprawcy kradzieży usłyszeli zarzuty.

Nielegalnie wycięli drzewa, odpowiedzą za kradzież

Policjanci z Prabut zatrzymali trzech mężczyzn, którzy odpowiedzą za wycięcie drzew i kradzież drewna z prywatnej posesji. Mężczyźni wyrąbali drzewa w miejscowości Kałdowo w gminie Prabuty. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Złodziejom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Okradli swojego dziadka. Grozi im pięć lat więzienia

Kable miedziane długości 300 metrów oraz budowlany młot pneumatyczny o łącznej wartości 8 tys. złotych to przedmioty, które własnemu dziadkowi skradli dwaj bracia- mieszkańcy gminy Słupsk. Policjanci odzyskali cześć skradzionego mienia, które przekazane zostało właścicielowi. Sąd zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy i aresztował ich na okres 2 miesięcy. Za kradzieże grozi im kara nawet do 5 lat więzienia.

Próbowała ukraść marynarki. Grozi jej do 5 lat

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi mieszkance województwa zachodniopomorskiego, zatrzymanej za kradzież damskich marynarek wartości 650 złotych. Teraz Policjanci ustalać będą czy kobieta miała związek z innymi podobnymi przestępstwami.

Zawiadomił o kradzieży, której nie było

Lęborscy kryminalni ustalili i zatrzymali mężczyznę, który w styczniu b.r. powiadomił policję o kradzieży swojego samochodu. Jak się okazało namówił on również członka rodziny i znajomą do składania fałszywych zeznań w tej sprawie. Może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Złodzieje zatrzymani na gorącym uczynku

Policjanci z Potęgowa na gorącym uczynku zatrzymali dwóch mieszkańców tej gminy, którzy w ognisku wypalali skradzione wcześniej przewody wysokiego napięcia. Funkcjonariusze zabezpieczyli znaczną część blisko 100 metrowego przewodu, który został przez sprawców wykopany z ziemi i przygotowany był do kolejnego odzierania z plastikowej otuliny. Za kradzież obydwu zatrzymanym mężczyznom, grozi kara nawet do 2 lat więzienia.

Skradziony silnik do skupu złomu zawiózł na sankach

23-letni mieszkaniec Mrzezina w minioną sobotę po południu wszedł na jedno z gospodarstw rolnych i ze stodoły zabrał silnik, który przetransportował na sankach do domu, a następnie samochodem zawiózł go do skupu złomu.

Kradzieże sklepowe w Słupsku – dwie kobiety zatrzymane

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkankom powiatu słupskiego, zatrzymanym wczoraj za kradzieże artykułów spożywczych w miejscowych hipermarketach. Wartość skradzionych produktów opiewa na kwotę blisko 700 złotych. Teraz Policjanci ustalać teraz będą czy kobiety miały związek z innymi podobnymi przestępstwami.
2,137FaniLubię
303ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Trzecie wydanie „Felix Cassubia”. Świąteczna płyta z kolędami kaszubskimi

„Felix Cassubia” - zbiór najpiękniejszych kolęd w nowej odsłonie. Właśnie ukazało się trzecie wydanie najpiękniejszych, profesjonalnie zaaranżowanych i nagranych w Studiu im. Czesława Niemena...