fot. policja

Kable miedziane długości 300 metrów oraz budowlany młot pneumatyczny o łącznej wartości ośmiu tys. złotych to przedmioty, które własnemu dziadkowi skradli dwaj bracia – mieszkańcy gminy Słupsk.

fot. policja
fot. policja

Policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji I w Słupsku zajmowali się sprawą kradzieży dwóch bębnów z nawiniętym kablem miedzianym o długości 300 metrów. Do przestępstwa doszło na jednej z podsłupskich posesji. Sprawcy jak wynikało z ustaleń śledczych, ukradli także budowlany młot pneumatyczny, a łączna wartość skradzionych przedmiotów wyniosła osiem tysięcy złotych.

Śledczy zajmując się tą sprawą wytypowali osoby mogące mieć związek z tym przestępstwem. W trakcie realizacji sprawy wyszło jednak na jaw, że o kradzieże podejrzani są dwaj 21- letni bracia, którzy zaplanowali i okradli własnego dziadka. W trakcie ich zatrzymania okazało się, że za wcześniejsze kradzieże ,których dokonali poszukiwani są przez sąd. Policjanci podczas przeszukania posesji należącej do innego mieszkańca tej gminy, odnaleźli u niego skradziony młot pneumatyczny. Mężczyzna ten, kupił go po bardzo okazyjnej cenie od zatrzymanych braci.

Wczoraj 21-latkowie zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty kradzieży. Za przestępstwa, których dokonali grozi im kara do 5 lat więzienia. Paserstwo zagrożone jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.