Okradli swojego dziadka. Grozi im pięć lat więzienia

18 czerwca 2013r. | Drukuj

Kable miedziane długości 300 metrów oraz budowlany młot pneumatyczny o łącznej wartości ośmiu tys. złotych to przedmioty, które własnemu dziadkowi skradli dwaj bracia – mieszkańcy gminy Słupsk.

fot. policja

fot. policja

Policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji I w Słupsku zajmowali się sprawą kradzieży dwóch bębnów z nawiniętym kablem miedzianym o długości 300 metrów. Do przestępstwa doszło na jednej z podsłupskich posesji. Sprawcy jak wynikało z ustaleń śledczych, ukradli także budowlany młot pneumatyczny, a łączna wartość skradzionych przedmiotów wyniosła osiem tysięcy złotych.

Śledczy zajmując się tą sprawą wytypowali osoby mogące mieć związek z tym przestępstwem. W trakcie realizacji sprawy wyszło jednak na jaw, że o kradzieże podejrzani są dwaj 21- letni bracia, którzy zaplanowali i okradli własnego dziadka. W trakcie ich zatrzymania okazało się, że za wcześniejsze kradzieże ,których dokonali poszukiwani są przez sąd. Policjanci podczas przeszukania posesji należącej do innego mieszkańca tej gminy, odnaleźli u niego skradziony młot pneumatyczny. Mężczyzna ten, kupił go po bardzo okazyjnej cenie od zatrzymanych braci.

Wczoraj 21-latkowie zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty kradzieży. Za przestępstwa, których dokonali grozi im kara do 5 lat więzienia. Paserstwo zagrożone jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz