fot. KWP Gdańsk

Policjanci z Prabut zatrzymali trzech mężczyzn, którzy odpowiedzą za wycięcie drzew i kradzież drewna z prywatnej posesji. Mężczyźni wyrąbali drzewa w miejscowości Kałdowo w gminie Prabuty. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Złodziejom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. KWP Gdańsk
fot. KWP Gdańsk

Wczoraj około południa prabuccy policjanci otrzymali zgłoszenie od właściciela posesji w miejscowości Kałdowo, że z terenu jego działki skradziono 13 dębów i buków. Pokrzywdzony oszacował straty na łączną kwotę ok. 1500 zł.

Zajmujący się sprawą miejscowi kryminalni szybko ustalili kto za tym stoi. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze pojechali do miejsc zamieszkania typowanych sprawców.

Okazało się, że drzewa wycięte zostały w ciągu ostatnich pięciu dni przez trzech mieszkańców gm. Prabuty w wieku 19, 21 i 25 lat. Na terenie posesji jednego z podejrzanych podczas przeszukania, policjanci znaleźli część skradzionego i pociętego drewna. Część łupu złodzieje zdążyli już sprzedać.

Cała trójka została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. Dzisiaj mężczyźni usłyszą zarzuty wyrębu i kradzieży drzewa. Grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.