poniedziałek, 22 kwietnia, 2024
Strona główna Tagi Bronisław Komorowski

Tag: Bronisław Komorowski

Kaszuby, Komorowski

Zawiaty. Mała wioska nad jeziorem Jasień w gminie Czarna Dąbrówka. Kilka domostw i uroczy ośrodek wypoczynkowy po generalnym remoncie – czysty, funkcjonalny z niezłym wyżywieniem i miłą obsługą, a przede wszystkim z bezpośrednim dostępem do czystego i pachnącego jeziora. Kaszuby, jeden z najbardziej urokliwych regionów Polski, których serce bije pomiędzy Kościerzyną, Bytowem i Kartuzami, chociaż rozciągają się geograficznie i ludnościowo od Chojnic, aż po Władysławowo. Od lat 70-tych spędzam część wakacji na Kaszubach, a 12-letni okres posłowania pozwolił mi jeszcze bardziej zbliżyć się do tego zakątka kraju i jego mieszkańców.

Zadowoleni/Niezadowoleni (48,45/ 51,55)

Nikt nie lubi przegrywać. Lecz w polityce jest podobnie jak w sporcie. Są wygrani i przegrani. I nie jest najważniejsze czy jest to jednobramkowa czy pięciobramkowa przewaga. Zwycięzca bierze wszystko.

Wybory prezydenckie 2015: znamy wyniki z ponad połowy okręgów

Państwowa Komisja Wyborcza publikuje kolejne dane spływające z okręgów. Jak do tej pory podliczono głosy z 38 na 51 obwodów do głosowania. Dane z...

Na 25. lecie samorządności wybiorę Prezydenta naszej wolności

W najbliższej dekadzie przypada jubileusz 25. lecia odrodzonej samorządności. Z kolei dnia 24 maja 2015 roku ma miejsce finał wyborów prezydenckich. Wybory są świętem demokracji. Obecne wybory mają szczególnie doniosłe znaczenie. Szanuję prawo każdego obywatela do wolnego własnego wyboru. Bardzo proszę Państwa o szeroki udział w tych wyborach. Osobiście wybiorę Prezydenta naszej wolności.

W Słupsku wygrał Komorowski. Czarnym koniem wyborów Paweł Kukiz

W Słupsku najwięcej głosów uzyskał urzędujący prezydent, na niego swój głos zdecydowało się oddać prawie 45 % słupszczan. Andrzej Duda otrzymał ok. 26 %. Czarny koń wyborów Paweł Kukiz ok. 19,5 %. Frekwencja nie przekroczyła 50 %. W kraju wygląda to zupełnie inaczej, choć na oficjalne wyniki trzeba poczekać do wtorku.

Prezydent Komorowski do młodych: Nie dajcie się uwieść politycznym frustratom

Wczoraj w Hali 100-lecia miasta Sopotu odbył się Finał Maratonu Poparcia Bronisława Komorowskiego. Podczas konwencji głos zabierały takie osobistości jak Henryka Krzywonos i Przemysław Saleta. Konwencja w trójmiejskiej hali to ostatnia prosta kandydata ubiegającego się o reelekcję.

Na finiszu kampanii prezydenckiej B. Komorowskiego

W przededniu 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie, miał miejsce finisz kampanii wyborczej prezydenta Bronisława Komorowskiego. Na jego miejsce wybrano Halę Stulecia Miasta Sopotu. Do Sopotu zjechali członkowie i przyjaciele PO oraz zaproszeni gości. Sportowcy, społecznicy, rolnicy oraz politycy na czele z premier Ewą Kopacz wskazywali na Bronisława Komorowskiego jako wiarygodnego, doświadczonego i kompetentnego prezydenta - z wizją Polski nowoczesnej, tolerancyjnej i proeuropejskiej. Trzeba się zmobilizować i wybrać realnego Prezydenta RP, na miarę naszych marzeń i oczekiwań.

Prezydent

Doświadczenie życiowe podpowiada mi, że nie ma idealnych państw i ustrojów, nieomylnych przywódców i rządów, cudownych recept na bogactwo ludzi i narodów. Że łatwo krytykuje się rządzących, ale o wiele trudniej jest samemu rządzić. Bo gdyby było inaczej to wszyscy byliby zadowoleni z istniejącego stanu rzeczy i niepotrzebne byłyby kolejne wybory. Zrozumiałe jest zatem, że ludzie chcą doskonałości i powinni do niej dążyć, chociaż jej osiągnięcie jest prawie niemożliwe. Konstatację tą odnoszę nie tylko do naszego kraju, ale w zasadzie do wszystkich innych gdyż wszystkie przeżywają wzloty i upadki, kryzysy i okresy prosperity, napięcia i stabilizację, wojny i czas pokoju.

Prezydent Bronisław Komorowski na Pomorzu

O tym, że słowa polskiego hymnu od pokoleń tworzą polską tożsamość - mówił prezydent Bronisław Komorowski w poniedziałek w Będominie, gdzie działa jedyne muzeum polskiego hymnu. Prezydent spotkał się także z mieszkańcami Sierakowic.

Mazowiecki, Komorowski

Staram się już nie gromadzić kolejnych książek w swojej przepełnionej, domowej bibliotece, lecz są pozycje, których kupna odmówić sobie nie potrafię. Przed paroma dniami ukazały się dwie takie pozycje w księgarniach. Andrzej Brzezicki opublikował obszerną (600 stron) pozycję „Tadeusz Mazowiecki – biografia naszego premiera”, a Jan Skórzyński wywiad-rzekę (160 stron) z prezydentem Bronisławem Komorowskim zatytułowaną „Zwykły polski los”. Zainteresowanie tymi tytułami wzięło się również stąd, że moje życiowe wybory przeplatały się z ich wyborami, a obu miałem przyjemność nie tylko poznać, ale i z nimi współdziałać po wyborach 1989 roku.
2,137FaniLubię
303ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Trzecie wydanie „Felix Cassubia”. Świąteczna płyta z kolędami kaszubskimi

„Felix Cassubia” - zbiór najpiękniejszych kolęd w nowej odsłonie. Właśnie ukazało się trzecie wydanie najpiękniejszych, profesjonalnie zaaranżowanych i nagranych w Studiu im. Czesława Niemena...