czwartek, 22 lutego, 2024
Strona główna Tagi Boleniec

Tag: Boleniec

Kulturotwócza rola parafii. Konferencja w trakcie Kaszubskiego Camino

W Łebie po raz kolejny odbyła się konferencja naukowa, na której dyskutowano o społecznych i kulturowych aspektach funkcjonowania parafii. Wydarzenie było częścią Kaszubskiego Camino...

Przybyli do św. Jakuba – Kaszubskie Camino 2015 w Łebie

„Kto szuka prawdy, szuka Boga choćby o tym nie wiedział” – tymi słowami cytowanymi za św. Edytą Stein zakończyła się II Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Sacrum i profanum” w ramach Kaszubskiego Camino 2015 czyli pielgrzymki Kaszubów do św. Jakuba Apostoła w Łebie.

Rozpoczęło się budowanie Lokalnej Strategii Rozwoju LGD Dorzecze Łeby

18 sierpnia br. w Rybackim Centrum Kultury i Formacji BOLENIEC w Łebie odbyły się pierwsze warsztaty grupy roboczej dotyczące tworzenia Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania Dorzecze Łeby w nowej perspektywie finansowej 2014 – 2020.

Filmy, które budują tożsamość. IV Festiwal Filmów Kaszubskich w Łebie

Okazuje się, że nie tylko w Miszewku pod Żukowem (powiat kartuski) chcą oglądać filmy o tematyce kaszubskiej, ale także w Łebie (powiat lęborski), która leży poza zwartym obszarem języka kaszubskiego.

Festiwal Filmów Kaszubskich po raz pierwszy w Łebie

28 lipca w świetlicy Boleniec przy parafii św. Jakuba Apostoła odbyła się inauguracja Festiwalu Filmów Kaszubskich w Łebie.

Konkurs na stanowisko kierownika Rybackiego Centrum Kultury Boleniec

Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Łebie ogłasza konkurs na stanowisko kierownika Rybackiego Centrum Kultury i Formacji Boleniec.

Kaszubska sicz. W tej maszoperii rządził szyper

Jeszcze na początku XX wieku na wybrzeżu Bałtyku mężczyźni trudniący się rybołówstwem budowali charakterystyczne szałasy i budy rybackie. Jedna z najstarszych i najdłużej działających kaszubskich maszoperii istniała w Boleńcu koło Łeby.
2,137FaniLubię
303ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Trzecie wydanie „Felix Cassubia”. Świąteczna płyta z kolędami kaszubskimi

„Felix Cassubia” - zbiór najpiękniejszych kolęd w nowej odsłonie. Właśnie ukazało się trzecie wydanie najpiękniejszych, profesjonalnie zaaranżowanych i nagranych w Studiu im. Czesława Niemena...