fot. Ewa Horanin

18 sierpnia br. w Rybackim Centrum Kultury i Formacji BOLENIEC w Łebie odbyły się pierwsze warsztaty grupy roboczej dotyczące tworzenia Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania Dorzecze Łeby w nowej perspektywie finansowej 2014 – 2020.

fot. Ewa Horanin
fot. Ewa Horanin

Do tworzenia strategii została powołana grupa robocza, składająca się z osób reprezentujących różne środowiska z terenu LGD. Są to głównie osoby ze środowiska rybackiego, rolniczego, turystycznego, przedsiębiorcy, organizacje społeczne, przedstawiciele samorządów oraz inne osoby zaangażowane w rozwój regionu. W spotkaniu warsztatowym wzięli udział także przedstawiciele Zarządu LGD. Moderatorem spotkania był Pan Adam Mikołajczyk współpracujący z LGD w zakresie budowania strategii.

Podczas warsztatów grupa intensywnie pracowała nad opracowaną diagnozą obszaru oraz analizą SWOT (mocnych i słabych stron oraz szans i zagrożeń). Po wypracowaniu przez grupę ostatecznego kształtu diagnozy oraz analizy SWOT odbędą się kolejne spotkania poświęcone celom i planowanym zadaniom podejmowanym w ramach przyszłej strategii. Efekt prac grupy zostanie poddany konsultacjom społecznym. Już z tego miejsca serdecznie zachęcamy do udziału w konsultacjach społecznych. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej www.dorzeczeleby.pl.

fot. Ewa Horanin
fot. Ewa Horanin

Następne spotkanie grupy roboczej 17 września , godzina 15:00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wicku. Grupa będzie poszerzona o przedstawicieli branży turystycznej na obszarze działania LGD czyli Łeby, Wicka, Nowej Wsi Lęborskiej, Choczewa, Lęborka, Cewic i Starostwa Powiatowego Lębork.

Tekst: Małgorzata Szałajko – koordynator projektu. Zdjęcia: Ewa Horanin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.