piątek, 20 maja, 2022
Strona główna Tagi Aleksandra Gomoracka

Tag: Aleksandra Gomoracka

Jarosław Polskę zbaw

Tego prezesowi PiSu odebrać nie można. Zapowiedział, że będzie jeździć. I jeździ. A co jedno spotkanie, co jeden powiat, to występ lepszy i lepiej się człowiek bawi, czytając relację. Prezes trochę żongluje statystyką. O pracy mówi, że gdyby nie emigracja, bezrobocie byłoby na poziomie 26-28 procent, ale to chyba zależne od spotkania, bo czasami trafić się może, że wzrośnie nawet do 30 procent. Ostatnia wygrana w Elblągu musiała rzutować na prezesowską samoocenę, gdyż zaobserwowałam jeszcze gwałtowniejszy jej wzrost.

Patriotyzm szeroko pojęty

Może zbyt szeroko. Patriotą w średniowieczu był człowiek, który na pierwszym miejscu stawiał Boga, a tuż za nim ojczyznę i władcę. Ideał. Podobnie podczas II wojny światowej, kiedy ludziom przyświecał jeden cel: wolność i niepodległość. A co to tak właściwie znaczy dzisiaj?

Empatia cenniejsza niż złoto

„Bo tak wiele mam, ile sam innym dam” – słynne słowa Janusza Korczaka pozwalają wprowadzić w tematykę wolontariatu. Zjawisko coraz częściej spotykane, aczkolwiek dalej rzadkie. Wydawać by się mogło, że świat jest okrutny, bezlitosny, przywdziewa szare stroje, dzieciom odbiera nadzieję, a starszym radość życia. Winę można by zrzucić na Pandorę – w końcu to ona otworzyła puszkę, tym samym wypuszczając na świat choroby, smutki i inne okropieństwa. Jednak wstrzymałabym się z tym pochopnym osądem. Świat był szary dopóki ktoś nie wpadł na to, aby nadać mu należyty kolor.

F jak feminizm

Szeroko pojęty feminizm jest ruchem społeczno-politycznym, którego celem jest pełne równouprawnienie kobiet. Jednak, co to tak właściwie znaczy? Mimo, że jestem kobietą, kiedy myślę o feminizmie, na myśl od razu przychodzi mi komunizm. Te dwie, pozornie niezwiązane ze sobą ideologie, w rzeczywistości mają wiele wspólnego.

Coś oprócz komercji przejętej od Stanów Zjednoczonych

- Kochanie, bo wiesz, te walentynki to bezsensowne święto i ja uważam, że nie ma czego obchodzić....- Walentynki to 99% komercji, a mężczyźni kochają swoje kobiety przez 365 dni w roku i nie muszą im tego udowadniać tylko w ten jeden dzień. Rozumiem takie męskie tłumaczenie. Zdaję też sobie sprawę z tego, że czerwone i różowe serduszka w oknach każdego lokalu i każdego sklepu po pewnym czasie przyprawiają normalnego człowieka o mdłości. Jednakże na tym świecie są też kobiety, które mimo tego, że zarzekają się, że nie mają potrzeby celebrowania dnia zakochanych, to tak naprawdę liczą na to, że ich mężczyzna wykaże się kreatywnością i czymś je zaskoczy. Skoro może jej to udowadniać i pokazywać każdego dnia, to dlaczego ma omijać 14 lutego?

Tłusty czwartek

Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła, jak to mówi stare polskie przysłowie. I chyba od tego zaczęła się cała historia dnia, którego obchodzenie stało się tradycją i przetrwało do dziś.

Tęczowa flaga powiewa coraz wyżej

Top temat ostatniego tygodnia, czyli legalizacja związków partnerskich. Budzą one wiele kontrowersji zarówno w sejmie, jak i wśród społeczeństwa, nie tylko polskiego.
2,137FaniLubię
305ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Pomorski gryf w nowej odsłonie

Nowocześniejszy, bardziej graficzny, pełen przestrzeni  i światła – tak wygląda nowy logotyp województwa pomorskiego. Przygotowana przez ASP księga identyfikacji wizualnej oparta jest na herbie...