fot. UG Potęgowo

24 i 25 lutego odbędzie się II Otwarty Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Potęgowo. Chęć udziału zespoły mogą zgłaszać do 16 lutego. Atrakcją tegorocznej edycji imprezy będzie pokaz w wykonaniu Dawida Krzyżowskiego – Mistrza Polski RedBull we Freestyle Football.

fot. UG Potęgowo

Turniej odbędzie się na hali Szkoły Podstawowej w Potęgowie. Mogą wziąć w nim udział drużyny maksymalnie 10-osobowe, których zawodnicy nie są zrzeszeni w klubach sportowych powyżej „A” klasy. Szczegóły dotyczące zgłoszeń dostępne są w regulaminie na stronie www.potegowo.pl. Dla uczestników przewidziano ciepły poczęstunek, nagrody rzeczowe dla zespołów oraz indywidualne wyróżnienia.

– Zaczynaliśmy od turniejów dla mieszkańców naszej gminy, w roku 2017 zaprosiliśmy także zawodników z zewnątrz. Zainteresowanie było tak duże, że musieliśmy zorganizować dwudniowe wydarzenie – mówi Dawid Litwin, wójt gminy Potęgowo. – Sport jest u nas popularny, mamy aktywnych mieszkańców, latem znów odbędzie się u nas Puchar Polski Nordic Walking. Tym razem zapraszamy na halę, ciekawie spędzić czas będą mogli także kibice – dodaje.

W drugim dniu turnieju odbędzie się pokaz freestyle football, który zaprezentuje Dawid Krzyżowski. Mimo młodego wieku dorobek sportowca już wygląda imponująco: Mistrz Polski RedBull we Freestyle Football, VIII miejsce na Mistrzostwach Świata Salwador (Brazylia), pierwsze miejsce w kategorii show flow w Pucharze Freestyle Football 2017. Dawid znany miłośnikom piłki nożnej w Polsce, w Potęgowie po raz pierwszy wystąpi przed publicznością z regionu słupskiego.

– W styczniu kilkuset juniorów wzięło udział w serii turniejów Potęga Football Cup, teraz zapraszamy na amatorski turniej seniorów, który będziemy koordynować – mówi Kamil Gapski, prezes KS Potęgowo, współorganizującego imprezę. – Ledwo rozpoczęliśmy przyjmowanie zgłoszeń, a już pierwsze wpłynęły. Liczymy na dużą frekwencję i mnóstwo pozytywnych, sportowych emocji – podsumowuje.

W ubiegłorocznej edycji turnieju o Puchar Wójta Gminy Potęgowo udział wzięło ponad 200 zawodników z całego Pomorza. Pierwsze miejsce zajął zespół „Almir Transport-Spedycja” ze Słupska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.