fot. GK

Nie lada problem mają mieszkańcy wsi Głobino k. Słupska, którzy z dnia na dzień dowiedzieli się o nadaniu nazw ulic w całej miejscowości. Sołtys twierdzi, że włodarze gminy od dłuższego czasu przymierzali się do wprowadzenia nazewnictwa ulic z powodu ciągłego „rozrastania się” wsi. Gmina natomiast twierdzi, że wniosek w tej sprawie wyszedł od mieszkańców, a dokładniej od rady sołeckiej.

fot. GK

Do naszej redakcji dotarły niepokojące sygnały od mieszkańców wsi Głobino, którzy są oburzeni zachowaniem sołtysa oraz Gminy Słupsk w sprawie braku konsultacji społecznych dotyczących wprowadzenia nazw ulic w całej wsi.

–  Nadanie ulic w Głobinie to nie był wymysł nowych mieszkańców. Ponieważ Głobino w ciągu ostatnich lat bardzo się rozrosło to gmina przymierzała się do nadania ulic. Dała nam tylko możliwość wybrania nazw ulic. Na zebraniu, które się odbyło dotyczące tego tematu była długa rozmowa na ten temat. Większością głosów zostało przegłosowane nadanie ulic – mówi Krzysztof Smoliński, sołtys Głobina.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Urząd Gminy.

– Nazwy ulic zostały nadane na wniosek mieszkańców wsi, a konkretnie rady sołeckiej i gmina absolutnie sobie tego sama nie wymyśliła – mówi Damian Chabros z Urzędu Gminy Słupsk.

Teraz mieszkańcy muszą kontaktować się z Urzędem Gminy w celu uzyskania informacji o nowym adresie.

– Mieszkam w Głobinie kilkadziesiąt lat i jeszcze nigdy nie było takiego zamieszania. Nikt z nami tego nie konsultował. Wszyscy musimy wymieniać dokumenty oraz podawać nowy adres do wszystkich instytucji – mówi mieszkaniec Głobina (nazwisko do wiadomości redakcji). Jeszcze większy problem mają firmy, które tutaj funkcjonują – dodaje.

Z aktualnymi adresami posesji obowiązującymi po wprowadzeniu nazw ulic mieszkańcy mogą zapoznać się w Urzędzie Gminy Słupsk, p. nr 13 budynek B. Można również wystąpić do Wójta Gminy Słupsk z wnioskiem o pisemne wskazanie aktualnego adresu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.