fot. MOPR w Słupsku

Około 6 litrów krwi oddali pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku i Fundacji Indygo. Czekolady jakie należą się dawcom, przeznaczyli na mikołajkowe paczki dla potrzebujących dzieci.

fot. MOPR w Słupsku
fot. MOPR w Słupsku

Akcję przeprowadzono 1 grudnia w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Szarych Szeregów 21. Pracownicy obu jednostek wsparli Centrum Krwiodawstwa, które wciąż apeluje do mieszkańców regionu o oddawanie krwi.

– Umówiliśmy się, że wszystkie czekolady jakie po oddaniu krwi wydawane są krwiodawcom, zbierzemy i przeznaczymy na paczki dla dzieci, które zostaną rozdane podczas wielkiej mikołajkowej zabawy jaką planujemy 5 grudnia – mówi Klaudiusz Dyjas, Dyrektor MOPR.

W zabawie, na której zostaną rozdane zebrane słodycze, wezmą udział dzieci z rodzin zastępczych, rodzin, z którymi na co dzień pracują asystenci rodziny oraz dzieci z Centrum Administracyjnego Placówek Socjalizacyjnych „MÓJ DOM MOJA PRZYSZŁOŚĆ”.

W charytatywną inicjatywę oddawania krwi włączyli się pracownicy większości działów, zespołów pracy socjalnej i placówek działających w strukturach MOPR. W kolejnej akcji jaką zainicjował Ośrodek wzięli udział także członkowie Fundacji Indygo, aktywnej na co dzień w szeroko pojętej działalności kulturalnej i pomocowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.