Szykują się zmiany w słupskiej edukacji i administracji. Co ważniejsze zmiany na lepsze, gdyż Urząd Miasta w Słupsku rozpoczyna realizację projektu „E-administracja, E-szkoła – wdrożenie interaktywnych usług administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku”.

Nowy projekt realizowany jest przez miasto w partnerstwie z Akademią Pomorską. Jego celem jest przede wszystkim stworzenie podstaw do rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Pomysłodawcy chcą uczynić to poprzez budowę, rozbudowę oraz modernizację platform współpracy między mieszkańcami a władzami i poprzez unowocześnienie słupskiego systemu oświaty.

Fot. arch. Słupskich mieszkańców czekają duże zmiany.

Na projekt składa się zakup i wdrożenie 600 laptopów, które zastąpią tradycyjne dzienniki w słupskich szkołach, a także budowa sieci bezprzewodowych w tych placówkach.

Władze Słupska planują także wdrożenie nowych portali w tym edukacyjnego, konsultacji społecznych, platformy e-learningowej. W planach jest także zakup sprzętu do transmisji sesji Rady Miejskiej.

W najbliższy piątek 4 lutego o godz. 11.00 w Urzędzie Miejskim w Słupsku odbędzie się konferencja inaugurująca projekt „E-administracja, E-szkoła – wdrożenie interaktywnych usług administracji elektronicznej oraz dzienników elektronicznych w Mieście Słupsku”, podczas której przedstawione zostaną założenia projektu.

Całkowity koszt projektu wynosi 3 284 150 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.