Czworo nauczycieli z Ośrodka Edukacji Kaszubskiej-Szkoły Podstawowej w Starej Hucie brało udział w 5-dniowym szkoleniu w Porto w Portugalii w ramach programu Erasmus+. 

nauczyciele-huta

Szkolenie to odbywało się w języku angielskim lub niemieckim. Oprócz konkretnej wiedzy na temat zarządzania projektami i wymiany młodzieży trzeba było przed uczestnikami kursu czyli nauczycielami z Niemiec, Litwy, Łotwy, Finlandii, Islandii, Słowenii, Słowacji, Grecji i Polski opowiedzieć o swojej szkole, pracy i przedstawić region, z którego się przyjechało.

– Kaszubskie szkółki w Starej Hucie i Bączu bardzo się wszystkim podobały. Zajęcia trwały przez cały dzień, często do późnego wieczora. Ale była też możliwość, aby zwiedzić piękne i ciekawe zabytkowe portugalskie miasto Porto oraz posmakować słynne tutejsze wino- czyli nomen omen: port – mówi Halina Bobrowska, dyrektor szkoły w Starej Hucie.

Wyjazd to wspaniała okazja, aby czegoś się nauczyć, poznać nowe miejsca i nowych ludzi, poprawić swoje kompetencje językowe i przede wszystkim podpatrzeć ciekawe pomysły na urozmaicanie i wzbogacenie oferty edukacyjnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.