mat. nadesłane

We wrześniu 2014 roku Zespół Szkół w Cewicach przystąpił do realizacji projektu unijnego Erasmus + Multimedia Games for Inclusion – Nauczanie poprzez gry multimedialne. Partnerami projektu są: Hiszpania, Włochy, Portugalia i Turcja.

mat. nadesłane
mat. nadesłane

Projekt ma na celu zainicjowanie wspólnych działań wśród szkół europejskich do efektywnego badania wpływu gier multimedialnych na zaangażowanie w naukę.

Nauczyciele Zespołu Szkół w Cewicach prowadzą niektóre zajęcia lub ich część wykorzystując gry multimedialne, zachęcając tym samym uczniów do zaangażowania się w dany przedmiot poprzez wykorzystanie ciekawych, znanych i przede wszystkim lubianych przez nich narzędzi. Realizacja projektu Multimedia Games for Inclusion stanowić ma dla uczniów przerwę od nauki danego przedmiotu, a także umożliwia uczenie się poprzez zabawę. Dzięki wykorzystaniu gier multimedialnych wiedza może być przekazywana na wiele sposobów, a poprzez to zajęcia stają się kreatywne, interaktywne i ciekawe. Ponadto gry wspierają rozwój ucznia, naukę specyficznych tematów, a także niezbędnych w życiu codziennym każdego ucznia umiejętności, takich jak praca zespołowa czy krytyczne myślenie. W realizację projektu zaangażowały się także szkoły podstawowe z Siemirowic i Maszewa. Również nauczyciele tych szkół podczas swoich zajęć eksperymentalnie wykorzystują gry multimedialne.

W październiku 2015r ogłoszono konkurs, w ramach którego uczniowie doskonalili umiejętności i wiadomości grając w grę „Triviador”, a w styczniu odbył się finał konkursu w wyniku którego wyłoniono   8 zwycięzców dla których nagrodą jest wyjazd do Włoch w maju 2016r.  Konkurs ten cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów gimnazjum, którzy angażują się chętnie w przedsięwzięcia wymagające precyzji i mające element rywalizacji. We Włoszech będzie możliwość spotkania i rywalizowania w konkursach gier multimedialnych z rówieśnikami z pozostałych krajów partnerskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.