fot. SP nr 9

Uczniowie z klasy VI a, ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przyszpitalnymi nr 9 w Słupsku, przygotowali życzenia świąteczne i noworoczne dla dzieci ze szkół, które wraz ze słupską szkołą realizują projekt Erasmus+ „W zdrowym ciele, zdrowy duch”.

fot. sp9.slupsk.pl
fot. sp9.slupsk.pl

– Przygotowanie kartek było pracą bardzo twórczą i przyjemną oraz dobrą okazją do ćwiczenia języka angielskiego, w którym na kartki wpisano życzenia – mówi Iwona Poźniak z SP nr 9.

Świąteczne i noworoczne kartki zostaną wysłane pocztą tradycyjną, więc powinny zostać doręczone do adresatów jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia, a do Turcji zapewne dotrą tuż po Nowym Roku, gdyż do tego kraju list wysłany z Polski „idzie” około czterech tygodni.

Program Erasmus+ oferuje wsparcie finansowe dla instytucji i organizacji działających w obszarze edukacji i szkoleń, młodzieży oraz sportu w Europie. Odpowiadając na wyzwania nakreślone przez dokumenty strategiczne europejskiej polityki (przede wszystkim strategię Europa 2020), program ma się przyczyniać do rozwijania umiejętności jego uczestników oraz zwiększania ich szans na zatrudnienie, a także modernizacji systemów edukacji, szkoleń i wspierania młodzieży.

W konkursie projektów wzięło udział 211 placówek oświatowych z całego kraju. Do realizacji zaakceptowano tylko 32 projekty. Projekt „A healthy mind in a healthy body” – „W zdrowym ciele, zdrowy duch” słupskiej „Dziewiątki” znalazł się na 10 miejscu ogólnopolskiej listy rankingowej. Na realizację zaplanowanych w tym projekcie działań Agencja przyznała słupskiej szkole 21 180 €.

Część tych środków zostanie przeznaczona na międzynarodowe spotkania, służące wymianie doświadczeń, dzieleniu się przykładami dobrych praktyk, tworzeniu systemowych rozwiązań w zakresie wdrażania działań projektowych i kształtowaniu prozdrowotnych postaw dzieci i młodzieży.

– Pozostała pula  zostanie spożytkowana na zakup środków trwałych, pomocy dydaktycznych niezbędnych do realizacji zadań wynikających z założeń projektu. Będzie to między innymi: sprzęt sportowy, literatura i multimedia dotyczące zdrowego trybu życia i takie akcesoria które pomogą w upowszechnieniu efektów działań zrealizowanych w projekcie – mówi Paweł Dajer, dyrektor placówki oświatowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.