fot. MOPR Słupsk

Młoda para obdarowała niepełnosprawnego chłopca sprzętem rehabilitacyjnym. To efekt prowadzonej przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku akcji charytatywnej „Długopisy zamiast kwiatów”.

fot. MOPR Słupsk
fot. MOPR Słupsk

Przez cały maj i czerwiec MOPR prowadził akcję, w ramach której namawiał młode pary, aby nakłoniły swoich gości do zakupu artykułów szkolnych zamiast kwiatów, a zebrane rzeczy przekazali dzieciom objętym pomocą ośrodka.

Na apel odpowiedzieli Państwo Karolina i Rafał Boreccy, którzy w dniu 1 sierpnia 2015 roku wstąpili w zawiązek małżeński. Młoda para w zaproszeniach poprosiła, aby ich goście przeznaczyli drobna kwotę na cel charytatywny. Młodożeńcy w ten sposób zebrali kilka tysięcy złotych. Całą kwotę przeznaczyli na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnego Pawła. Chłopiec cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, czego efektem jest niedowład prawej strony ciała. Sprzęt osobiście młoda para przekazała chłopcu 12 sierpnia.

– Stwierdziliśmy, że nie znamy nikogo potrzebującego dlatego zwróciliśmy się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku z prośbą o wytypowanie osoby – powiedział Rafał Borecki. – W odpowiedzi otrzymaliśmy kontakt do Pawła i jego mamy i ustaliliśmy jaki sprzęt byłby im potrzebny. Dzięki tak zorganizowanej akcji udało się nam osobiście poznać chłopca i przekazać mu m.in. bieżnię, matę do hydromasażu, jeżyka stymulującego, półwałek, wałek. Cały sprzęt zakupiliśmy dzięki jednemu apelowi do naszych gości ślubnych. Myślę, że takimi apelami można pomóc wielu ludziom. Kwiaty przecież szybko więdną, a sprzęt rehabilitacyjny pozwoli na usprawnienie Pawełka – dodał Rafał Borecki.

Wydarzenie podsumował zastępca dyrektora MOPR W Słupsku.

– Osób potrzebujących jest dużo, a ograniczenia wynikające z przepisów prawa i ograniczonych środków finansowych nie pozwalają na objęcie ich pomocą. Takie oddolne akcje pozwalają skierować wsparcie do szerszej grupy i dlatego każda taka pomoc jest mile widziana. Zawsze znajdziemy osoby, którym można pomóc i chętnie pośredniczymy w tego typu przedsięwzięciach – podsumował Marcin Treder, zastępca dyrektora MOPR w Słupsku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.