fot. KMP Słupsk

Policjanci z Komisariatu Policji w Główczycach na jednym z ogródków działkowych zabezpieczyli 130 krzaków marihuany. Uprawa należała do 61-letniego mieszkańca tej gminy, który obsadził ją wokół rabaty z kapustą. Jak twierdził zatrzymany mężczyzna, właściwości marihuany miały być gwarantem tego, że na kapuście którą hodował, nie będą lęgły się ślimaki. Mężczyzna usłyszał jednak zarzuty uprawy i posiadania narkotyków. Uprawa narkotyków jest przestępstwem za, które grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

fot. KMP Słupsk
fot. KMP Słupsk

– Kryminalni z Komisariatu Policji w Główczycach ustalili, że na jednym z miejscowych ogródków działkowych jest uprawiana marihuana. Działka należała do 61-letniego mieszkańca tej gminy. Mężczyzna wskazał miejsce gdzie hoduje warzywa w tym rabatę z kapustą, wokół której zasadził ziarna konopi. Działkowicz twierdził, że hodując kapustę od lat miał problem ze ślimakami, które niszczyły jego pracę. Posadził konopie ponieważ dowiedział się, iż właściwości konopi miały być gwarantem tego, że nie będą lęgły się ślimaki – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji.

Policjanci w trakcie oględzin miejsca ujawnienia uprawy sprawdzając testerami narkotykowymi zabezpieczone krzaki wstępnie potwierdzili, że w swoim składzie krzaki zawierały produkty cannabis czyli miały składowe marihuany. Zostanie ona przebadana laboratoryjnie i biegli szczegółowo wypowiedzą się co do jej składu.

Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzuty związane z uprawą narkotyków. Za to przestępstwo uprawy zgodnie z przepisami Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.