fot. Bartosz Arszyński

Parytety dla młodych na listach PO, ulepszenie programu „Mieszkanie dla Młodych”, dalsze podniesienie pracy minimalnej i rozwiązywanie konfliktów z urzędami na rzecz obywateli oraz wprowadzenie budżetów obywatelskich na każdym szczeblu samorządu – to niektóre z zapowiedzi, które padły na sobotniej konwencji Platformy Obywatelskiej w Warszawie.

fot. Bartosz Arszyński
fot. Bartosz Arszyński

W kolejnych tygodniach Platforma przedyskutuje i przedstawi szczegółowe rozwiązania programowe. Premier Ewa Kopacz podkreśliła, że nowa oferta Platformy dla Polski będzie wiarygodna, bo oparta na rzeczywistych możliwościach gospodarki i budżetu.

– Nigdy w życiu nie będziemy obiecywać rzeczy niemożliwych po to żeby wygrać wybory, nie będziemy obiecywać rozwiązań za miliardy zł, których nie ma w budżecie – mówiła premier.

Przewodnicząca partii przedstawiła polityków Platformy, którzy będą odpowiedzialni za poszczególne obszary prac programowych. Koordynatorem prac w obszarze bezpieczeństwa będzie wicepremier i minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak, zaś służby zdrowia minister prof. Marian Zembala. Za część gospodarczą odpowiadać będzie europoseł Janusz Lewandowski, za politykę miejską – prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, politykę wiejską – marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa, za program dla młodych – posłanka Agnieszka Pomaska, za politykę zagraniczną i europejską – wiceminister spraw zagranicznych dr Rafał Trzaskowski, za edukację – posłanka Zofia Ławrynowicz, a za politykę rodzinną – posłanka Urszula Augustyn, senioralną zaś posłanka Elżbieta Achinger.

W trakcie konwencji wystąpili również minister zdrowia prof. Marian Zembala, minister sportu Adam Korol, kandydatka Platformy Obywatelskiej na marszałka Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. Przemawiał także nowy szef Instytutu Obywatelskiego – Jarosław Wałęsa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.