mat. prasowy

Podczas tegorocznej Nocy Muzeów w słupskim Ratuszu nie mogło oczywiście zabraknąć udziału Słupskiego Ośrodka Kultury. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania atrakcji przygotowanych, przez SOK w sobotnią noc 16 maja od godz. 19.00.

mat. prasowy
mat. prasowy

Przed Ratuszem można będzie oglądać wystawę „Podpatrujemy”, przygotowaną przez Pracownię Fotografii Cyfrowej i Analogowej SOK. Ekspozycja stanowi podsumowanie projektu o tym samym tytule. W jego ramach młodzież, zamieszkała przy ulicach objętych programem rewitalizacji miasta, miała okazję poznać tajniki fotografii. Pod okiem instruktor Jadwigi Girsy-Zimnej zdobywała praktyczne i teoretyczne podstawy warsztatu fotograficznego. Dzięki zdobytej wiedzy uczestnicy zajęć mogli wcielić się w rolę artystów i spojrzeć na swoje otoczenie przez „oko sztuki”.

Specjalnie z okazji Nocy Muzeów od 20.00 do 24.00 otwarta zostanie średniowieczna Kaplica św. Jerzego (plac bł. B. Kostkowskiego), gdzie oglądać będzie można wystawę prac plastycznych „Kolorowa SOWA”, przygotowaną przez Klub Plastyka im. Stefana Morawskiego oraz Stowarzyszenie Obszar Wrażliwości Artystycznej.

W ratuszowej wieży podziwiać będzie można obrazy, przygotowane w Pracowni Batiku SOK. Batik to technika malarska polegająca na wielokrotnym nakładaniu na tkaninę wosku oraz barwinków. Jest to bardzo czasochłonna metoda pracy ale gotowe batiki są dziełami na tyle pięknymi, że w pełni rekompensują poświęcony czas. Indonezyjski batik figuruje na liście niematerialnego dziedzictwa ludzkości UNESCO. Pracownia Batiku SOK, jest jednym z nielicznych i najstarszych ośrodków w Polsce zajmujących się tą unikatową techniką malarską.

Od 19.30 na Patio Ratusza można będzie poczuć „Rytm z Enzą” podczas improwizacji bębniarskich. Teatra Tańca „Ezna” będzie ubarwiał cały wieczór także podczas barwnego korowodu, który przejdzie ulicami naszego miasta, oraz w trakcie występów pod Spichlerzem.

O 22.00 na ratuszowym Patio zaprezentują się młodzi aktorzy i aktorki Teatr Rondo, którzy wcielą się w teatralne Duchy Ratusza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.