Jeśli lubisz inteligentne zagadki oraz masz w sobie pasję odkrywania tajemnic, koniecznie weź udział w wydarzeniu organizowanym przez słupską bibliotekę. Na fantastyczna grę z elementami geocachingu, czyli poszukiwanie „skarbów” za pomocą GPS zapraszamy w sobotę 16 maja podczas NOCY W BIBLIOTECE! Organizatorem gry jest Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk.

Gra rusza o godz. 20.00, ale już od 19.30 będzie można zarejestrować się do zabawy.
Zadaniem uczestników będzie odnalezienie w pobliżu biblioteki żywych postaci – wiedźm, wampirów i innych straszydeł, a następnie rozwiązując ich zadanie, czy korzystając z ich wskazówek, dotarcie do finałowego skarbu. Uczestnicy ruszają w odstępach 10-minutowych. Z uwagi na wieczorne godziny wskazane jest posiadanie latarki. Przewidywany czas zabawy 30-45 minut.
Geocaching jest to zabawa w poszukiwanie skarbów za pomocą odbiornika GPS. Ideą przewodnią jest znalezienie ukrytego wcześniej w terenie pojemnika (nazywanego „geocache”) i odnotowanie tego faktu na specjalnej stronie internetowej.
Geocaching jest zabawą międzynarodową kierowaną do poszukiwaczy przygód w każdym wieku. Jej uczestnicy utrzymują ze sobą kontakty i organizują cykliczne spotkania. Ważna jest również dla nich ochrona środowiska. Na terenie Polski znajduje się 27021 skrytek, z których 22427 jest aktywnych. Skrytki zostały znalezione 1339095 razy, co daje średnio 49.6 znalezień na skrytkę. 70825 użytkowników znalazło przynajmniej jedną skrytkę, 3037 użytkowników założyło przynajmniej jedną skrytkę.
W Słupsku zainstalowano już ponad 100 skrzynek. Dwie z nich umiejscowione są w pobliży dawnego kościoła św. Mikołaja.
Każda skrytka posiada swój opis w serwisie geocachingowym. Oprócz współrzędnych podaje się tam informacje o stopniu trudności, zagrożeniach i wymaganiach, które pomagają dobrze przygotować się do poszukiwań. Cenione jest, jeśli opis zawiera informacje dotyczące danego miejsca, historię ciekawostki. Im więcej mało znanych informacji tym opis jest ciekawszy.