fot. GK

Jeśli lubisz inteligentne zagadki oraz masz w sobie pasję odkrywania tajemnic, koniecznie weź udział w wydarzeniu organizowanym przez słupską bibliotekę. Na fantastyczna grę z elementami geocachingu, czyli poszukiwanie „skarbów” za pomocą GPS zapraszamy w sobotę 16 maja podczas NOCY W BIBLIOTECE! Organizatorem gry jest Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk.

mat. prasowy
mat. prasowy

Gra rusza o godz. 20.00, ale już od 19.30 będzie można zarejestrować się do zabawy.

Zadaniem uczestników będzie odnalezienie w pobliżu biblioteki żywych postaci – wiedźm, wampirów i innych straszydeł, a następnie rozwiązując ich zadanie, czy korzystając z ich wskazówek, dotarcie do finałowego skarbu. Uczestnicy ruszają w odstępach 10-minutowych. Z uwagi na wieczorne godziny wskazane jest posiadanie latarki. Przewidywany czas zabawy 30-45 minut.

Geocaching jest to zabawa w poszukiwanie skarbów za pomocą odbiornika GPS. Ideą przewodnią jest znalezienie ukrytego wcześniej w terenie pojemnika (nazywanego „geocache”) i odnotowanie tego faktu na specjalnej stronie internetowej.

Geocaching jest zabawą międzynarodową kierowaną do poszukiwaczy przygód w każdym wieku. Jej uczestnicy utrzymują ze sobą kontakty i organizują cykliczne spotkania. Ważna jest również dla nich ochrona środowiska. Na terenie Polski znajduje się 27021 skrytek, z których 22427 jest aktywnych. Skrytki zostały znalezione 1339095 razy, co daje średnio 49.6 znalezień na skrytkę. 70825 użytkowników znalazło przynajmniej jedną skrytkę, 3037 użytkowników założyło przynajmniej jedną skrytkę.

W Słupsku zainstalowano już ponad 100 skrzynek. Dwie z nich umiejscowione są w pobliży dawnego kościoła św. Mikołaja.

Każda skrytka posiada swój opis w serwisie geocachingowym. Oprócz współrzędnych podaje się tam informacje o stopniu trudności, zagrożeniach i wymaganiach, które pomagają dobrze przygotować się do poszukiwań. Cenione jest, jeśli opis zawiera informacje dotyczące danego miejsca, historię ciekawostki. Im więcej mało znanych informacji tym opis jest ciekawszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.