Nie muszę Ci pisać, że powiat to nie tylko Lębork, Wejherowo, etc., to przede wszystkim wszystkie gminy i miasta, które są nierozerwalnie związane z powiatem, bo to one go tworzą i pozwalają na jego egzystencję.

Wg strategii powiatu, (która jest od lat – tu się odnoszę do mojego powiatu Lębork) najważniejsze sektory gospodarki to turystyka, gastronomia i rybołówstwo … (nic dodać nic ująć).

Czy powiązano strategię powiatu ze strategią województwa i strategią gmin, jako potencjalny materiał dla inwestorów? (tym samym walkę z bezrobociem).

Taki materiał kompleksowo opracowany daje szansę na trafniejsze inwestowanie i ubieganie się o środki UE. (jeżeli powiązano to, jakie są efekty )

Dlatego też należy ściśle współpracować z gminami powiatu, samorządem województwa gdyż niewykorzystane są w pełni walory agroturystyczne, historyczne i ekologiczne, nie ma spójności.

Spójność daje możliwości rozwoju turystyki, gastronomii, wydarzeń kulturalnych oraz atrakcji turystycznych, a co za tym idzie wzmożony, zrównoważony rozwój poszczególnych miejscowości na terenie powiatu, jako jednego organizmu składającego się z poszczególnych gmin.

Można też pokusić się o Powiatowy Kalendarz Wydarzeń!

Turystyka i rozwój przedsiębiorczości to drogi – żadne chociażby najbardziej interesujące rzeczy nie będą oglądane i uczęszczane, jeżeli nie zapewni się dojazdu do miejsca w różnoraki sposób (auto, rower, kajak, pieszo)

Więcej otwartości, czyli spotkań, komisji składających się ze społeczników w różnych branżach, paneli dyskusyjnych z, stowarzyszeniami tak, aby mieszkańcy czuli się współodpowiedzialni za rozwój swojego miejsca zamieszkania.

Konkursy na zadania ogłaszane przez powiat dla stowarzyszeń powinny mieć charakter bardziej otwarty, nie może być tak, że zadania konkursowe powtarzają się z roku na rok i odbiegają od oczekiwań społecznych. Zanim ogłosi się konkurs powinny być konsultacje z reprezentacjami stowarzyszeń w całym powiecie. (w myśl powiedzenia nic o nas bez nas) (sprawdź wg moich informacji turystyka to 6% PKB w budżecie państwa)

Oczywiście o bezpieczeństwie, ochronie zdrowia, etc. nie będę Ci pisała, bo już to wiesz!

Świetnym pomysłem jest zaistnienie w portalach społecznościowych, ale nie dla siebie, publikacja na szerszą skalę! Nie może tak być, że opublikujesz swoje przemyślenia na swoim blogu, profilu i czujesz, że spełniłeś swój obywatelski obowiązek!

Komentarze pod tymi publikacjami powinny zawierać zdania(czas od czasu przypominane) np. „ Ile sobie wywalczymy tyle będziemy mieć”.

Rada powinna być organem nadzorującym działania Starosty i Zarządu, chcesz stać na straży interesów społeczeństwa powiatu, do których nierozerwalnie należą wszystkie Gminy.

Nie można przeprowadzać niekończących się dyskusji gdzie w grę wchodzi np. zakup wozu bojowego dla straży pożarnej. Nie stać nas na takie experymenty, nie dopuszczalnym jest tak długie negocjowanie tak ważnego problemu!

Zależy mi bardzo na rozwoju Powiatu gdzie nieodzownym elementem jest nasze miasto, gdzie przyszło nam żyć, na wprowadzaniu dobrych, sprawdzonych u innych praktyk.

Wrażliwość społeczna, zaangażowanie, pasja, determinacja, to dzisiaj oczekujemy od każdego radnego na każdym szczeblu

Powiat to matka, która kocha każde z dzieci jednakowo, wyróżnia te, co są najzdolniejsze, a słabym pomaga wskazując drogę i sposób działania, takie to moje „matczyne” przekazanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.