fot. nadesłane

Ideą wydarzenia było propagowanie hasła „Trzeźwo jadę, trzeźwo patrzę”, pokazujące, że można wakacje spędzić bezpiecznie. Drugim ważnym elementem była zbiórka finansowa dla chorego na mukowiscydozę małego Franka z ościennej Gminy Wicko. Trzecim elementem było promowanie uroków Łeby i Gminy Wicko oraz całego powiatu

Członkowie Lokalnej Organizacji Turystycznej „Łeba – Błękitna Kraina „ czynnie włączyli się, jako współorganizatorzy w to działanie. Przygotowaliśmy prezenty dla Prezydentów, Burmistrzów i Wójtów miast, które odwiedzili nasi cykliści. Prezenty były oryginalne, przetwory z naszych rodzimych spiżarni.Były śledziki, grzybki, galaretki, soczki, owocowe musztardy, cukierki.

fot. nadesłane
fot. nadesłane

Rezerwowaliśmy również noclegi dla uczestników rajdu. Wszystkie te prezenty były hitem, gdyż jak sobie postanowiliśmy, ulotka lub folder nie zawsze są czytane, a czasami po prostu wyrzucane do kosza.

W tym miejscu chciałabym podziękować również Wójtowi Gminy Cewice, Wójtowi Gminy Wicko, które to Gminy obdarowały naszych kolarzy wieloma upominkami do rozdania na trasie.

Nie zabrakło też gadżetów Powiatu Lęborskiego. Sam Vice Starosta Pan Maciej Barański przejechał z naszymi panami aż do Gdańska.

Wóz techniczny prowadził Książę Łeby – Zbyszko I.

Wszyscy w Łebie jesteśmy po wielkim wrażeniem tego wydarzenia, a przede wszystkim pod wrażeniem determinacji jego uczestników.

fot. nadesłane
fot. nadesłane

Wczoraj miałam okazję porozmawiać z naszymi bohaterami. Jak mi powiedzieli na ostatnim odcinku było już bardzo ciężko, ale nikt z nich nie pomyślał o poddaniu się.

Włodarze miast, które odwiedzili na swej drodze byli zachwyceni ideą i przesłaniem, min w Krakowie nasi panowie spotkali się z Prezesem Fundacji, która zajmuje się leczeniem dzieci chorych na mukowiscydozę.

Nie pisze tu o logistycznym aspekcie wydarzenia, gdyż każdy, kto działa na rzecz promocji swojej małej ojczyzny wie ile trudu trzeba przyjąć, aby takie lub inne ogólnopolskie wydarzenie zakończone zostało sukcesem.

Sukces nie wątpliwie jest, dzięki naszym kolarzom i dzięki tym, co czuwali nad jego przebiegiem.

Więcej dowiecie się Państwo wchodząc na stronę www www.rajdleba.eu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.