Jak zapewne nasi wierni czytelnicy pamiętają zespół składa się z ludzi o różnych zawodach: nauczycieli, przedsiębiorców, lekarza weterynarii. Tym razem członkowie zespołu wystąpili z recitalem „Łebskie kaprysy, przeboje świata”. Koncert dedykowany mamom sponsorował Burmistrz Miasta Łeby przy współpracy z Lokalną Organizacją Turystyczną „Łeba – Błękitna Kraina”.

Sala jak zwykle była wypełniona po brzegi, w koncercie uczestniczyli mieszkańcy i turyści. Oklaskom nie było końca. Atmosfera była swojska i pełna przesympatycznych rozmów z widzami. Na scenie królowały przeboje z całego świata śpiewane po polsku, francusku, czesku.

Trzeba przyznać, że artyści zaskoczyli nas bardzo pozytywnie. Szczególnie nasi turyści byli pod wielkim wrażeniem, wychodzący z kina nie tylko byli rozbawieni, ale również zaskoczeni, że w takiej małej Łebie może się tyle dziać wspaniałych wydarzeń.

Nie będę odosobniona, kiedy napiszę, że wierzę, że w wielu miejscowościach małych i tych dużych wiele się dzieje. Dzieje się przede wszystkim wiele gdyż mieszkają ludzie, którzy robią rzeczy z pasją, zaangażowaniem i dobrze się przy tym bawią.

Każdy, kto podejmuje się trudu pracy społecznej, organizuje pewne przedsięwzięcia, układa scenariusze, zachęca innych to podejmowania pracy na rzecz społeczności wie ile trudu i wyrzeczeń musi przejść i pokonać.

Takiej społecznej działalności nie można porównać z żadną inną pracą. Nikt nie dostaje za to uposażenia, gratyfikacji, ba często jest krytykowany i „na widelcu”. Nie zawsze jest to łatwa praca.

Chciałabym przy okazji podzielić się z Wami sukcesem, które od wielu lat w Łebie zagościło, a mianowicie imprezą z okazji Dnia Matki. Co roku Wielka Kapituła Księstwa Łeby wraz z Księciem Zbyszkiem I bezpłatnie organizuje biesiadę dla wszystkim mam, które chcą wziąć udział w uroczystości.

Przygotowywane są na tą okoliczność stoły biesiadne, grill, muzyka i grzane wino. Co roku ciężar tej imprezy ponosi kilka osób, Książę Łeby, nasza koleżanka Celina Grabowska, Firma Stamir. Cieszy to, że nasze mamy zawsze licznie uczestniczą w tej imprezie i to jest najlepsza nagroda!

Korzystając z okazji zapraszam wszystkich, przedsiębiorców, mieszkańców, stowarzyszenia naszego miasta, gości do udziału w corocznym przemarszu książęcym z okazji święta miasta w dniu 11 – go lipca

Ewa Horanin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.