Goście i mieszkańcy bawili się przez cały weekend, były występy, kocioł 100 litrowej zupy, naszej rodzimej kartoflanki, wybory miss lata Łeba – 2015 no i oczywiście barwmy korowód Księstwa Łeby. Byli z nami: koloniści, Błękitne Łebskie Morsy, dziewczęta pretendujące do Miss Lata, Park Dinozaurów, kluby dyskotekowe, ośrodki wczasowe. Oprawę księstwa, jak co roku stanowiły konie ze stadniny Nowęcin – Soplica, dwórki księstwa, sam Książę Zbyszko I wraz z małżonkom, włodarze miasta, radni, oraz zaproszeni goście – Gmina Wicko, Burmistrz Miasta Mikołajki – nasze miasto partnerskie.

fot. Magdalena Horanin

Tradycyjnie po przybyciu na scenę Burmistrz Miasta Łeby wraz z Księciem powitali tłumy turystów częstując tortem ufundowanym przez rodzimego cukiernika Pana Eugeniusza Głodowskiego.

Tort ważył przeszło 12 kg i był naprawdę imponujący!

17 lat Księstwo Łeba organizuje barwny korowód, który otwiera obchody święta Łeby, zawsze jest inaczej i ciekawiej, można powiedzieć, iż Wielka Kapituła Księstwa Łeby nigdy nie zawiodła, nie zawiodła dzięki zaangażowaniu kilku „pozytywnie zakręconych”!

Wielkimi tego przedsięwzięcia jest Książę Łeby Zbyszko I ( Zbigniew Kosecki), Celina Grabowska (Prezes Stowarzyszenia Księstwo Łeba) Oni to właśnie całymi latami dbali o to ażeby tradycja przemarszów nie zaginęła.

Dziękujemy za czas, wolę i pasję!

Dziękujemy też ludziom, którzy wierzą, wspierają i uczestniczą w tym wydarzeniu.

Dziękujemy również samorządowcom miasta Łeby, że rozumieją i wspierają nasze przedsięwzięcie, na pewno warto, nawet po to, aby razem iść obok siebie bez względu na przekonania i „punkt widzenia „

Już dzisiaj zapraszam za rok wszystkich mieszkańców Łeby i turystów, a w szczególności naszych przyjaciół.

Jak to mawiał „poeta” DLA TYCH CHWIL WARTO ŻYĆ!!!!!!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.