fot. Patrycja Makowska

7 lutego to data, która z pewnością zapadnie w pamięci fanom muzyki elektronicznej z powiatu słupskiego, a to za sprawą imprezy muzycznej przygotowanej przez kilku pasjonatów pochodzących z gminy Główczyce. To dzięki nim w Główczycach zabrzmiały najlepsze hity ostatnich dekad.

fot. Patrycja Makowska
fot. Patrycja Makowska

 Grupą fanatyków muzyki, a wśród nich Robert Łuszkiewicz (DJ JOGI), Zbigniew Jędrzejewski (Ar-Tack), Łukasz Wieczerzak (DzeziDeeJay), Mateusz Lipski (DJ MATHEW) oraz Marcin Kaszkur (FreeQ) stworzyli projekt, który został zaprezentowany 7 lutego w przepięknej sali dawnego kina, w którym obecnie mieści się Gminny Ośrodek Kultury w Główczycach. Miejsce dla pokolenia wychowanego w latach 90′ poniekąd magiczne, a przez to idealna lokalizacja dla naszego „Manifestu Dźwięku”, jak stwierdzili inicjatorzy przedsięwzięcia.

Zobacz zdjęcia: Manifest Dźwięku – Klubowe Główczyce >>

Oprócz organizatorów na scenie zagrali zaproszeni goście z Torunia: Olly Milber oraz Rafael Fang. Dla miłośników muzyki wystąpiła grupa Żwawe Trio, która pokazała swoje umiejętności żonglerskie, dla bezpieczeństwa obiektu zastępując ogień pałeczkami FLUO.

Już w czwartek i piątek miejscowy ośrodek kultury wypełnił się dźwiękami muzyki elektronicznej. Dzięki starannemu doborowi sprzętu – nagłośnienia i oświetlenia miejscowi artyści przez długie godziny dopracowywali każdy szczegół spektaklu, który miał odbyć się w sobotę i trwać do 4 nad ranem w niedzielę. Każdy z nich przygotował ponad godzinny pokaz swoich umiejętności i muzycznych inspiracji, tak by zaciekawić i poruszyć zgromadzoną na sali widownię. Jeszcze przed otwarciem drzwi ośrodka wyprzedała się połowa biletów, po pozostałą pulę również ustawiły się kolejki. Sala GOK-u wypełniła się ponad dwustu osobową rzeszą fanów muzyki elektronicznej.

Dj’e pokazali inne oblicze muzyki elektronicznej. Zagrali wszytko to, co jest na dzisiejszym topie i odświeżyli kilkadziesiąt ambitnych ever-greenów. Przedział muzyczny był bardzo obszerny od Deep House do EDM, wliczając w to czasy świetności klubowej w Polsce czyli początek XXI wieku.

Każdy z występów był nagradzany brawami, uczestnicy żywiołowo wyrażali uznanie dla setów prezentowanych przez poszczególnych DJ’ów. Na twarzach klubowiczów było widać zachwyt z utworów, które dawno już nie brzmiały pod dachem ośrodka. Wielu nie kryło również zadowolenia z dobrze zorganizowanej imprezy, podkreślając, że nie ma wielu podobnych wydarzeń w regionie.

Tekst: Mateusz Lipski, Patrycja Makowska, zdjęcia: Patrycja Makowska / www.gok-glowczyce.pl

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.