fot. GK

Do 227 osób bezdomnych dotarły patrole słupskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w ramach Ogólnopolskiej akcji liczenia osób bezdomnych.

fot. MOPR Słupsk

Akcję po raz drugi zainicjowało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. W środę 21 stycznia liczenie miało miejsce na ternie całego kraju, w tym i w Słupsku. W Słupsku do osób bezdomnych docierały specjalnie zorganizowane patrole złożone z pracowników socjalnych Zespołu ds. osób bezdomnych i uchodźców MOPR przy wsparciu Policji, Straży Miejskiej oraz streetworkerów ze Stowarzyszenia „Horyzont” oraz Straży Kolei.

Zespoły pojawiły się w tzw. miejscach niemieszkalnych, gdzie często przebywają osoby bezdomne: działkach, klatkach schodowych, strychach, pustostanach, dworcu a także w miejscach, przeznaczonych dla osób bezdomnych: noclegowni, ogrzewalni, schronisku, Domu Interwencji Kryzysowej. Każdy członek patrolu miał specjalnie przygotowaną ankietę, którą wypełniała osoba bezdomna. Oprócz samego badania osoby bezdomne były namawiane do przeniesienia się z miejsc niemieszkalnych, do noclegowni lub ogrzewalni. Otrzymywały także pełną informację o możliwościach uzyskania pomocy.

– Akcja przebiegła bez zakłóceń – informuje Klaudiusz Dyjas, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie – Z danych wynika, że liczba osób bezdomnych jest w Słupsku od kilku lat stała i wynosi około 200 osób – dodaje.

Ostanie ministerialne badanie służby pomocowe w całym kraju przeprowadziły w lutym 2013 roku. Patrole dotarły do 30, 7 tys osób bezdomnych. Z uzyskanych danych wynika, że w placówkach w tym czasie przebywało około 22 tys. osób, a około 8,5 tys osób przebywało poza placówkami. W województwie pomorskim w placówkach doliczono się 1825 osób, poza placówkami dotarto do 857 osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.