fot. GK

Wczoraj w czytelni Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Słupsku odbyło się spotkanie autorskie promujące najnowszy tomik poetycki słupskiej poetki Katarzyny Nazaruk pt.: „Szept i przestrzeń”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie słupskich szkół średnich, nauczyciele bibliotekarze oraz miłośnicy literatury naszego regionu. Spotkanie poprowadziła dziennikarka Radia Koszalin Edyta Lubiak.

fot. PBW w Słupsku

Katarzyna Nazaruk opowiedziała o swoich literackich pasjach i zainteresowaniach. Zdradziła okoliczności powstawania tomiku i inspiracje z nim związane, a także opowiedziała o swojej działalności na rzecz rozwijania zainteresowań poetyckich wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych ze Słupska i powiatu słupskiego oraz wśród dorosłych, poprzez organizowanie cyklicznej imprezy literackiej pod nazwą Biesiada Poetycka w Kobylnicy.

Spotkanie potwierdziło, iż czytelnicy poprzedniego tomiku Katarzyny Nazaruk „Żony Beduina” z niecierpliwością czekali na kolejną książkę autorki, która została zauważona i pozytywnie oceniona przez krytyków poezji. Kolejne spotkanie z poezją Katarzyny Nazaruk już 13 lutego w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Bytowie o godz. 17.00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.