sobota, 13 sierpnia, 2022
Strona główna Tagi Katarzyna Nazaruk

Tag: Katarzyna Nazaruk

Słupska poetka wydała kolejny tomik poezji

Wczoraj w czytelni Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Słupsku odbyło się spotkanie autorskie promujące najnowszy tomik poetycki słupskiej poetki Katarzyny Nazaruk pt.: „Szept i przestrzeń”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie słupskich szkół średnich, nauczyciele bibliotekarze oraz miłośnicy literatury naszego regionu. Spotkanie poprowadziła dziennikarka Radia Koszalin Edyta Lubiak.

Poeci z regionu prezentowali swoje dzieła. Druga edycja Biesiady Poetyckiej

Tegoroczna, druga już edycja Biesiady Poetyckiej w Kobylnicy z Turniejem Jednego Wiersza, przyciągnęła masę ludzi, którzy maja skłonność do przelewania myśli na papier. Jak podkreśla organizator Katarzyna Nazaruk, impreza tego typu ma również integrować środowisko lokalnych twórców i tych z spoza regionu słupskiego. Impreza odbyła się pod patronatem senatora Kazimierza Kleiny, starosty słupskiego Sławomira Ziemianowicza oraz wójta gminy Kobylnicy, Leszka Kulińskiego. Gazeta Kaszubska sprawowała patronat medialny nad wydarzeniem.

Słupsk: Podsumowanie Konkursu Poetyckiego

15 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Słupsku odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego. Konkurs odbył się pod patronatem senatora Kazimierza Kleiny. Gazeta Kaszubska sprawowała patronat medialny nad wydarzeniem.

Jesteś poetą? Ten konkurs adresowany jest właśnie do Ciebie

Już po raz VII rusza edycja Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego Powiatu Słupskiego. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez senatora Kazimierza Kleinę. Dodatkową nagrodą będzie publikacja najlepszych wierszy na łamach Gazety Kaszubskiej.

Biesiada Poetycka w Kobylnicy. Poeci uhonorowani

W piątek 13 września w Gminnym Centrum Kultury w Kobylnicy odbył się Konkurs Jednego Wiersza pod Honorowym Patronatem Senatora RP Kazimierza Kleiny. Inicjatorem konkursu była Katarzyna Nazaruk - słupska poetka, wielokrotnie nagradzana za zasługi w dziedzinie polskiej prozy. Gazeta Kaszubska sprawowała patronat medialny nad wydarzeniem.

Impreza poetycka pod naszym patronatem

13 września w sali Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy odbędzie się konkurs poetycki pod hasłem „Czytajmy poezję”. Organizatorem konkursu jest lokalna poetka Katarzyna Nazaruk. W skład jury wchodzą znani artyści oraz poeci, którzy zdobywali laury na wielkich imprezach poetyckich. Impreza będzie miała charakter otwarty, szeroki zasięg- poprzedzi ją promocja i reklama w lokalnych mediach, Gazeta Kaszubska sprawuje patronat medialny nad wydarzeniem.

Międzyszkolny Konkurs Poetycki pod naszym patronatem rozstrzygnięty

Od sześciu lat ZSP nr 4 w Słupsku organizuje Międzyszkolny Konkurs Poetycki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego powiatu słupskiego. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży, wpisał się już w tradycję „Mechanika”. W tym roku odbyła się już VI edycja konkursu.
2,137FaniLubię
305ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Pomorski gryf w nowej odsłonie

Nowocześniejszy, bardziej graficzny, pełen przestrzeni  i światła – tak wygląda nowy logotyp województwa pomorskiego. Przygotowana przez ASP księga identyfikacji wizualnej oparta jest na herbie...