mng.gda.pl

14 listopada w Oddziale Sztuki Dawnej Muzeum Narodowego w Gdańsku zostanie podpisany list intencyjny dotyczący projektu „Szlak Hymnu Narodowego: Westerplatte – Będomin. Szlak edukacyjny historyczno – patriotyczny i rekreacyjny pieszo – rowerowy.”

mng.gda.pl
mng.gda.pl

Pieszo-rowerowy Szlak Hymnu Narodowego łączący dwa, położone w Województwie Pomorskim miejsca o szczególnym znaczeniu dla historii i kultury naszego kraju: Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie (oddział Muzeum Narodowego w Gdańsku) z półwyspem Westerplatte, połączony z funkcjonującymi już Szlakami Menonitów, Cysterskim, a także z projektowanym przez Europejską Federację Cyklistów Szlakiem Żelaznej Kurtyny wzbogaci turystyczną i kulturową ofertę Województwa Pomorskiego, przyczyniając się do wielopłaszczyznowej aktywizacji położonych wzdłuż niego miejscowości.

Powstanie szlaku pozwoli na rewitalizację szeregu innych cennych elementów dziedzictwa kulturowego i naturalnego regionu, stwarzając nową płaszczyznę współpracy między mieszkańcami – amatorami aktywnej turystyki zrzeszonymi w organizacjach pozarządowych, klubach turystycznych i innych podmiotach, a samorządami lokalnymi, którym zależy na praktycznym wdrażaniu idei zrównoważonego rozwoju.

Lokalne odcinki długodystansowych szlaków turystyki rowerowej otwierają wyobraźnię osób, które korzystają z nich w celach dojazdów do pracy lub szkoły. Dzięki odpowiedniej promocji osoby te zdają sobie sprawę, że trasy którymi jeżdżą często stanowią ważne ogniwa długodystansowych szlaków dających możliwość dotarcia do krańców Europy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.