mat. prasowe

W październiku odbędzie się trzecie spotkanie w ramach drugiego cyklu Pomorskiej Debaty o Kulturze. Miejsce spotkania to Muzeum Narodowe w Gdańsku.

mat. prasowe
mat. prasowe

Tym razem spotkanie będzie dotyczyło niematerialnego dziedzictwa kulturowego Pomorza i będzie też miało nieco inną konwencję. W programie m.in. podpisanie Listu intencyjnego przez Marszałka Województwa Pomorskiego – Mieczysława Struka, Rektora Uniwersytetu Gdańskiego – prof. Bernarda Lammka, Dyrektora Muzeum Narodowego w Gdańsku – Wojciecha Bonisławskiego oraz Prezesa Instytutu Kaszubskiego – prof. Józefa Borzyszkowskiego w sprawie współpracy w zakresie dokumentowania i badania niematerialnego dziedzictwa kulturowego Pomorza oraz upowszechniania wiedzy o nim. Wyświetlony też będzie film pt. „Chełmowski – szkic do portretu”.

Podczas spotkania będą omawiane m.in. rola i zadania państwa w zakresie ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego oraz realizacji Konwencji UNESCO 2003.  Będzie również można zobaczyć prezentację na temat stanu zachowania, problemów badawczych, wyzwań w zakresie dokumentowania, popularyzacji i wystawiennictwa niematerialnego dziedzictwa kulturowego Pomorza.

Spotkanie odbędzie się 9 października w Sali Kolumnowej Muzeum Narodowego w Gdańsku. Start o godzinie 11.00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.