niedziela, 3 lipca, 2022
Strona główna Tagi Muzeum Narodowe w Gdańsku

Tag: Muzeum Narodowe w Gdańsku

W gdańskim Muzeum Narodowym o kolędnikach z Kaszub

Projekt badawczy „Uzupełniając Kolberga: dokumentacja autentycznych grup kolędniczych Kaszub” realizowany przez ponad rok przez Oddział Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku dobiega końca.

Podpiszą list intencyjny w sprawie szlaku Westerplatte-Będomin

14 listopada w Oddziale Sztuki Dawnej Muzeum Narodowego w Gdańsku zostanie podpisany list intencyjny dotyczący projektu „Szlak Hymnu Narodowego: Westerplatte – Będomin. Szlak edukacyjny historyczno – patriotyczny i rekreacyjny pieszo – rowerowy.”

Pomorska debata o kulturze po raz trzeci

W październiku odbędzie się trzecie spotkanie w ramach drugiego cyklu Pomorskiej Debaty o Kulturze. Miejsce spotkania to Muzeum Narodowe w Gdańsku.

Kultura ludowa to nie obciach

Odnieść się do kultury ludowej można w różnoraki sposób. Dla niektórych projektantów, artystów może być inspiracją. Wystawa zatytułowana „Etnoinspiracje” organizowana przez Muzeum Narodowe w Gdańsku, na jednej powierzchni gromadzi prace nowoczesne i funkcjonalne, których motywem przewodnim jest kultura ludowa.
2,137FaniLubię
304ObserwującyObserwuj

Czytaj także

Pomorski gryf w nowej odsłonie

Nowocześniejszy, bardziej graficzny, pełen przestrzeni  i światła – tak wygląda nowy logotyp województwa pomorskiego. Przygotowana przez ASP księga identyfikacji wizualnej oparta jest na herbie...