fot. GK

Z powodu fatalnego stanu technicznego Urząd Morski zmuszony był zamknąć molo w Ustce. Choć turyści nie kryją wściekłości, zostało ono zamknięte w trosce o ich bezpieczeństwo.

fot. GK
fot. GK

Kto marzy o spacerze po molo powinien przynajmniej tego lata omijać Ustkę szerokim łukiem. Z powodu fatalnego stanu technicznego części falochronu, Urząd Morski w Słupsku zmuszony był zamknąć jedną z największych wakacyjnych atrakcji Ustki.

– To jest poważna awaria. Nagle molo zaczęło nam się zapadać i dla bezpieczeństwa turystów musieliśmy natychmiast zamknąć jego dużą część – mówi Tomasz Bobin, dyr. Urzędu Morskiego w Słupsku.

Jak łatwo przewidzieć zamknięte usteckie molo rozwścieczyło wielu turystów, którzy przyjechali tu na wakacje.

– Jesteśmy w Ustce po raz pierwszy w życiu. Tyle razy słyszeliśmy o tej miejscowości same dobre rzeczy. Gdy tu przyjechałam i zobaczyłem ten plac budowy zamiast mola po prostu się załamałam – mówią zaczepieni przy molu turyści. – Moim zdaniem nikt tu nie myśli i nie szanuje turystów. Tak właśnie wychodzi polskie niechlujstwo – dodają inni.

Wielu wczasowiczów jeszcze bardziej niż plac budowy oburza fakt, że na rozebranym częściowo falochronie od dwóch tygodni nie ma żadnego robotnika.

– Co to ma znaczyć, że tu nikt nie pracuje? Jesteśmy kasowani za opłatę klimatyczną i to nie mało, a tymczasem ten opuszczony plac budowy najlepiej świadczy jak szanuje się tu turystów – denerwują się goście.

Brak robotników na budowie to nie efekt niechlujstwa czy lenistwa. Stan techniczny mola przerósł bowiem najczarniejsze obawy wykonawcy inwestycji.

– Gdy robotnicy skuli nawierzchnię falochronu okazało się, że przez dziesięciolecia morze wypłukało duże fragmenty podłoża. Wstępne ekspertyzy nie wykazały, że molo jest w tak złym stanie. Prace muszą mieć znacznie większy zakres niż w pierwotnym projekcie – wyjaśnia Tomasz Bobin.

Pracownicy Urzędu Morskiego zapewniają, że gdy tylko powstanie nowy projekt naprawy mola, wszystkie prace ruszą z kopyta. Niestety falochron będzie otwarty dla turystów najwcześniej za miesiąc.

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.