fot. policja.pl

Policjanci z Komisariatu II w Słupsku zatrzymali mężczyznę, który w jednym z miejscowych kościołów ukradł biżuterię oraz datki ze szkatułki z ofiarą dla ubogich. Złodziejem okazał się 22-letni słupszczanin. Sprawca w ubiegłym roku okradł ten sam kościół.  W poniedziałek sąd aresztował go na okres trzech miesięcy.

fot. policja.pl
fot. policja.pl

O kradzieży biżuterii i pieniędzy ze szkatułek z ofiarą na datki kościelne, zawiadomił słupskich policjantów proboszcz. Jeden z wiernych będąc w piątek rano w kościele, zauważył podejrzanie zachowującego się mężczyznę, który wyraźnie zdenerwowany rozglądał się na boki.

Słupszczanin postanowił zawiadomić o tym fakcie proboszcza i razem wrócili do kościoła. Jak się po chwili okazało, obserwowany wcześniej mężczyzna wykorzystał to, że sam pozostał w kościele i włamał się do wiszących na ścianie gablot. Znajdowały się w nich precjoza i biżuteria przekazana przez wiernych. Przybyli na miejsce policjanci, w trakcie rozmowy z księdzem dowiedzieli się, że złodziej ukradł także pieniądze ze szkatuły kościelnej będące datkami dla ubogich. Łączna kwota strat wyceniona została na około 3 tysiące złotych.

Policjanci zajmując się tym włamaniem skojarzyli fakty i podobną kradzież, która miała miejsce w tym samym kościele w październiku ubiegłego roku. Wtedy sprawcą okazał się 21-letni słupszczanin. Zbieżność tych dwóch przestępstw – sposób działania sprawcy i ustalony wstępny rysopis, ukierunkowały śledczych do dalszych działań. Rozpoczęły się poszukiwania wytypowanego mężczyzny. Policjanci sprawdzili miejscowe lombardy i w jednym z nich zabezpieczyli wszystkie skradzione z kościoła rzeczy

Tam potwierdzono także,że za włamanie odpowiada wytypowany wcześniej przez policjantów 22-latek. Mężczyzna został zatrzymany następnego dnia w jednym z miejscowych hipermarketów w trakcie robienia zakupów. Sprawca trafił do policyjnego aresztu, został już przesłuchany i usłyszał zarzuty włamania . Skradzioną przez niego biżuterię, policjanci przekazali już poszkodowanemu proboszczowi parafii.

Decyzją sądu, na wniosek policji i prokuratora, 22-latek aresztowany został na okres trzech miesięcy. Za kradzieże z włamaniem grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.