fot. GK

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na promocję książki Barbary Forysiewicz „Witkacy i muzyka. Twórca – dzieło – recepcja”. Spotkanie z udziałem autorki odbędzie się w poniedziałek, 24 lutego o godz. 17.00 w Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku.

Fot. GK
Fot. GK

Barbara Forysiewicz ukończyła filologię polską (ze specjalnością kulturoznawczą) na Uniwersytecie Gdańskim. Tam też otrzymała stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. Obecnie jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym UG.

Książka „Witkacy i muzyka” powstała na podstawie pracy doktorskiej „Muzyka w życiu i twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza”, obronionej w 2009 roku. Jest to pierwsze opracowanie monograficzne poświęcone związkom artysty z muzyką. Jak pisze we wstępie autorka, książka: „stanowi nie tylko źródło informacji o Witkacym i powiązaniach jego twórczości z muzyką, ale także zwraca uwagę na różnorodność możliwości wzajemnej relacji sztuki plastycznej, muzyki i literatury.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.